На Харківщині триває гасіння 9 лісових пожеж: більшість спричинили росіяни (Фото)

Фото: ДСНС
Джерело: ДСНС
У Харківській області триває гасіння дев’яти пожеж, більшість з яких спричинили російські окупанти.
Вогнем охоплено понад 3 тис. 700 га лісів. Наразі вдалося локалізувати 6 пожеж на площі близько 2 тис. 300 га.
Співробітники ДСНС та лісгоспів працюють в надважких умовах, перебуваючи під постійними ворожими атаками.
Складність гасіння пов’язана й з тим, що ділянки лісових масивів у прифронтових районах заміновані та забруднені нерозірваними ворожими боєприпасами.
- Фото: ДСНС
- Фото: ДСНС
Додамо, що через ворожий обстріл на території Національного парку “Кам’янська Січ” спалено понад 8,5 га заповідної території.
Так, минулого тижня, внаслідок ворожого обстрілу в Національному природному парку “Кам’янська Січ” сталася масштабна пожежа. Спалено понад 8,5 га заповідної території. Пожежа тривала понад 5 годин.
- У Харківській області палає понад 2300 гектарів лісів, більшість пожеж спричинили російські окупанти.
- Орієнтовна сума збитків довкіллю Нацпарку “Святі Гори” через пожежі в лісах 7 травня, спричинені російськими обстрілами, становить понад 2,6 мільярда гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Харківщини через постійні російські обстріли становлять майже 450 мільярдів гривень.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.