«Не мовчіть про полон»: реперка alyona alyona долучилася до акції на підтримку полонених

Джерело: alyona.alyona/Instagram

2 червня українська реперка, авторка пісень alyona alyona вже вдруге долучилася до акції на підтримку військовополонених. Співачка нагадала, що кожен може взяти участь у заході щонеділі.

Вдруге долучилась сьогодні до маніфестації на підтримку військовополонених гарнізону “Маріуполь”, всіх полонених та зниклих безвісти. Я б також хотіла згадати й про тих військовополонених, яких засудили на території РФ на тривалі терміни позбавлення волі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Альона (@alyona.alyona.official)

Реперка акцентувала, що усі українці, котрих утримує РФ, повинні повернутися додому живими. Вона наголосила на важливості участі у таких заходах, адже сьогодні цивільні є голосом тих, хто не може попросити про допомогу, закликавши боротися за них так, “як вони боролись за нас”.

Ви можете долучитися до акцій кожної неділі в різних куточках України. Слідкуйте за сторінкою azovstalfamilies аби дізнатися актуальну інформацію про локацію та час наступної акції, — додала виконавиця.

Зауважимо, Європейська мовна спілка (EBU) оштрафувала українську делегацію на пісенному конкурсі “Євробачення” за футболки з написом FREE AZOVSTAL DEFENDERS.

26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.

Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.

Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.

Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.

29 травня уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москальова звинуватила Україну в “надуманих вимогах” під час процесу узгодження обміну полоненими. Москальова заявила, що обмін військовополоненими між Росією та Україною призупинено на кілька місяців.

Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.