Норвегія продовжить присутність своїх сил НАТО в Литві до 2024 року

Джерело: The Guardian

Норвегія є частиною Посиленої передової присутності НАТО в Литві з 2014 року, мовиться у заяві уряду. Внесок країни становить близько 150 осіб.

Норвезький підрозділ базується на базі литовського гарнізону в місті Рукла, за 90 км від Вільнюса.

На території Литви Альянс розгорнув близько 1 600 військовослужбовців.

Своєю чергою, 10 липня Канада пообіцяла розмістити у Латвії додатково до 1200 військовослужбовців у межах плану НАТО відносно посилення своїх батальйонів для стримування російської агресії у Балтійському регіоні.

Зауважимо, 10 липня, за день до саміту у Вільнюсі, союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.

Довідка. Розширена передова присутність НАТО — програма НАТО з передової присутності посилених батальйонних тактичних груп у країнах Східної Європи. Програма була прийнята на Варшавському саміті НАТО у 2016 р., для її реалізації в Естонії, Латвії, Литві та Польщі розгорнуті чотири багатонаціональні батальйонні групи.

Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.

Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.

2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.

З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”