Норвегія продовжить присутність своїх сил НАТО в Литві до 2024 року
Джерело: The Guardian
Норвегія є частиною Посиленої передової присутності НАТО в Литві з 2014 року, мовиться у заяві уряду. Внесок країни становить близько 150 осіб.
Норвезький підрозділ базується на базі литовського гарнізону в місті Рукла, за 90 км від Вільнюса.
На території Литви Альянс розгорнув близько 1 600 військовослужбовців.
Своєю чергою, 10 липня Канада пообіцяла розмістити у Латвії додатково до 1200 військовослужбовців у межах плану НАТО відносно посилення своїх батальйонів для стримування російської агресії у Балтійському регіоні.
Зауважимо, 10 липня, за день до саміту у Вільнюсі, союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.
Довідка. Розширена передова присутність НАТО — програма НАТО з передової присутності посилених батальйонних тактичних груп у країнах Східної Європи. Програма була прийнята на Варшавському саміті НАТО у 2016 р., для її реалізації в Естонії, Латвії, Литві та Польщі розгорнуті чотири багатонаціональні батальйонні групи.
- 10 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
- 9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні саміту НАТО у Вільнюсі.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.