Гендиректор YASNO: Кондиціонери у Києві споживають більше за деякі обласні центри

Джерело: Сергій Коваленко/X

5 червня гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко зауважив, що кондиціонери споживають багато електроенергії в умовах загального дефіциту в енергосистемі.

От ви смієтесь, а кондиціонери у Києві дали 350 МВт в день. Це більше ніж деякі обласні центри…, – заявив Коваленко.

Згодом він уточнив, що мовиться про сукупний стрибок споживання, який зумовили не лише побутові споживачі, але й бізнес.

Джерело: Сергій Коваленко/X

Варто відзначити, що у системі “Прозорро” 3 червня з’явилося оголошення, що НЕК “Укренерго” оголосило тендер на закупівлю кондиціонерів, котрі, як вже відомо, є одними із найбільш енергозатратних пристроїв.

Компанія планує придбати чотири комплекти систем на загальну вартість у 629 тисяч гривень.

Джерело: prozorro

Зауважимо, у НЕК “Укренерго” повідомили про застосування аварійних відключень надвечір 5 червня через перевищення лімітів споживання електроенергії. Вимушені відключення застосували у 12 областях України.

Також попередили про можливі перерви в енергоживленні об’єктів критичної інфраструктури.

Так, 20:40 аварійні відключення застосували у Харківській, Сумській, Київській, Івано-Франківській, Черкаській, Чернігівській, Рівненській, Волинській, Львівській, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській областях.

Відключення скасують після входження регіонів на визначені ліміти споживання.

4 червня Кудрицький розповів про причини погіршення ситуації в українській енергосистемі, зазначивши, що це сукупність низки факторів. Так, наслідки останньої масованої ракетної атаки, зниження продуктивності сонячних електростанцій через хмарність та збільшення споживання електроенергії через потепління призвели до вимушеного застосування графіків відключень. Окрім того, він зауважив, що також вагомим фактором є планові ремонти на атомних електростанціях.

Зауважимо, вночі 1 червня російські війська вдарили по двох гідроелектростанціях України. Окрім влучання у самі ГЕС, ворожі ракети також поцілили по інфраструктурі поруч з гідроелектростанціями.

Критичні пошкодження обладнання. Гідроенергетики працюють над ліквідацією наслідків, – мовиться у повідомленні.

В Укргідроенерго нагадали, що від початку повномасштабної війни Росія знищила Каховську ГЕС, а також випустила понад 110 ракет по всіх ГЕС та ГАЕС країни.

Водночас уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.

Також Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.

Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.

Міністерство внутрішніх справ України запропонувало Португалії допомогу в боротьбі з масштабними пожежами, які охопили центральну та північну частини країни.

У Верховному Суді прокурори домоглися повернення до комунальної власності земельної ділянки, виділеної Київрадою приватному товариству для забудови. Мова про земельну ділянку біля озера Вирлиця, яка ще з 1994 року зарезервована як цінна природна територія, що має значну рекреаційну цінність.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.