У Київській області уламки збитого дрона впали на лінії електропередач: знеструмлено понад сотню споживачів
Джерело: Міністерство енергетики України
У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на 11 липня. Зокрема завершено ремонт мережевої інфраструктури ТЕС, а через негоду та падіння збитих уламків відбулось знеструмлення споживачів.
Завершено ремонт мережевої інфраструктури ТЕС, що дозволило під’єднати до енергосистеми блок теплової генерації потужністю у 240 МВт.
У відомстві нагадали, що ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної – триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.
Також зазначається, що внаслідок негоди та викликаних нею технологічних порушень без світла залишається частина споживачів у Кіровоградській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській областях. Загалом знеструмлено 34 населених пункти, переважна більшість із них – на Сумщині.
Окрім цього, через нічну атаку дронів без електроенергії залишились 102 споживачі на Київщині, де через уламки збитого БпЛА було пошкоджено лінії електропередач. Ведуться відновлювальні роботи.
Через російські обстріли знеструмлювалися 8 населених пунктів у Донецькій області. Також залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Херсонській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.
Ремонтні бригади енергетиків працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
Триває також фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні без світла залишаються 12,9 тисячі споживачів.
Енергетики працюють над відновленням електропостачання.
На Запорізькій АЕС фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,46 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
- В Україні на ремонт вивели енергоблок однієї з АЕС. Своєю чергою, це призвело до зменшення потужності енергосистеми.
У Сполучених Штатах Америки нині зростає розкол у MAGA-крилі Республіканської партії. Зокрема конфлікт між розробником та винахідником Ілоном Маском та старшим радником президента Дональда Трампа Пітера Наварро оголив різкі суперечності, пише оглядач, телеведучий та автор видання Джейк Саймонс.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
Президентка частково визнаної республіки Косово, Вьоса Османі, заявила, що Росія здійснює розвідувальну та шпигунську діяльність у Балканському регіоні через Російсько-сербський гуманітарний центр (РСГЦ), відкритий у 2012 році у місті Ніш, Сербія.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.