В Україні запустили «Калькулятор фейків»: як ним користуватися

Джерело: Мінкульт

В Україні розробили інноваційний інструмент “Калькулятор фейків”, який допоможе відрізнити правдиві новини від фейкових.

“Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного демократичного інституту (NDI) розробили інноваційний інструмент “Калькулятор фейків”, який дозволяє будь-якому українцю, швидко з’ясувати щодо новин, які їх цікавлять – правдиві вони або фейкові”, – повідомили у відомстві.

“Калькулятор фейків” працює 24/7 безоплатно та без реєстрації, адже ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Для того, щоб скористатися інструментом необхідно виконати наступні кроки:

Крок 1. Заходимо на сайт fakecheck.in.ua та натискаємо кнопку “Розпочати”.

Крок 2. Обираємо відповіді на 5 питань (основні ознаки “фейковості” інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.

Крок 3. Після відповідей, система автоматично визначить це новина правдива чи фейк.

Весь процес займає всього декілька хвилин.

Інструмент розроблено в межах Всеукраїнського проєкту “Інформаційна безпека”, який, окрім “Калькулятора фейків”, містить:

  • мультимедійний освітній курс підвищення кваліфікації у міжнародному форматі SCORM “Медіаграмотність”, який вже є у вільному доступі для всіх українців;
  • вебінари з медіаграмотності для окремих цільових аудиторій (освітяни, молодь, журналісти, державні службовці, представники громадських організацій та українці, які проживають за кордоном);
  • тренінги для найактивніших учасників проєкту, які відбудуться у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Всі заходи – безоплатні.

Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.

У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT. 

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.

У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.