В Україні запустили «Калькулятор фейків»: як ним користуватися

Джерело: Мінкульт

В Україні розробили інноваційний інструмент “Калькулятор фейків”, який допоможе відрізнити правдиві новини від фейкових.

“Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного демократичного інституту (NDI) розробили інноваційний інструмент “Калькулятор фейків”, який дозволяє будь-якому українцю, швидко з’ясувати щодо новин, які їх цікавлять – правдиві вони або фейкові”, – повідомили у відомстві.

“Калькулятор фейків” працює 24/7 безоплатно та без реєстрації, адже ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Для того, щоб скористатися інструментом необхідно виконати наступні кроки:

Крок 1. Заходимо на сайт fakecheck.in.ua та натискаємо кнопку “Розпочати”.

Крок 2. Обираємо відповіді на 5 питань (основні ознаки “фейковості” інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.

Крок 3. Після відповідей, система автоматично визначить це новина правдива чи фейк.

Весь процес займає всього декілька хвилин.

Інструмент розроблено в межах Всеукраїнського проєкту “Інформаційна безпека”, який, окрім “Калькулятора фейків”, містить:

  • мультимедійний освітній курс підвищення кваліфікації у міжнародному форматі SCORM “Медіаграмотність”, який вже є у вільному доступі для всіх українців;
  • вебінари з медіаграмотності для окремих цільових аудиторій (освітяни, молодь, журналісти, державні службовці, представники громадських організацій та українці, які проживають за кордоном);
  • тренінги для найактивніших учасників проєкту, які відбудуться у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Всі заходи – безоплатні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.