На тимчасово окупованих територіях росіянам не вдається запустити свої ЗМІ через нестачу пропагандистів – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.
Росіяни продовжують проводити політику інформаційної блокади тимчасово окупованих територій й натомість розвивають мережу пропагандистів.
За даними ЦНС, від початку повномасштабного вторгнення окупанти вже створили низку псевдомісцевих ЗМІ на тимчасово окупованих територіях, які контролюються росіянами. Проте пропагандистів не вистачає для повноцінного функціонування цих ЗМІ й подальшого розширення.
Так, у Запорізькій й Херсонській областях окупанти досі не змогли запустити філіали ВГТРК (окупаційний пропагандистський холдинг) через відсутність персоналу.
Відтак росіяни створюють “різноманітні навчальні центри”, які фінансуються з Кремля, задля пошуку “молодих й талановитих журналістів”.
Фактично це центри, куди через різноманітні “громадські рухи” потрапляє молодь у пошуках слави й легких грошей. Зокрема такий центр запрацював у Мелітополі (“Медіатополь”).
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що вихід української армії на кордон з тимчасово окупованим Росією Кримом може змусити Володимира Путіна шукати можливість для переговорів.
- Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.