У Білому домі заявили, що надання Україні касетних боєприпасів є «тимчасовим»

Джерело: CNN

У Білому домі зазначили, що рішення президента США Джо Байдена надіслати касетні боєприпаси в Україну було “тимчасовим” заходом, а радник з питань національної безпеки Джейк Салліван сказав журналістам, що це буде питанням “місяців”.

“Унітарні снаряди, які ми надавали і які ми залучали інших союзників і партнерів надавати Україні, їх запаси закінчуються. Ми не були готові залишити Україну беззахисною, і на цьому крапка,” – сказав Салліван.

Він додав, що ризик не надати Україні касетні боєприпаси був більшим за ризик від їхнього використання.

“Наш вибір полягав у тому, що попри труднощі, попри виклики, попри ризики шкоди цивільному населенню, пов’язані з використанням касетних боєприпасів, ризик для цивільного населення залишити Україну без необхідних їй боєприпасів, з нашої точки зору, більший”, – сказав Салліван.

Салліван додав, що США розглядають надання касетних боєприпасів як “тимчасове”, поки не буде створено більше унітарних снарядів.

“Ми вважаємо це тимчасовим, тому що багато місяців тому ми почали інтенсивний процес нарощування нашого виробництва унітарних боєприпасів. Коли воно досягне рівня, що виробництво унітарних боєприпасів зможе задовольнити потреби України, тоді не буде потреби продовжувати постачати касетні боєприпаси”, – сказав він.

На запитання, на який термін Україні надали касетні боєприпаси, Салліван точних термінів не назвав.

“Це місяці, але питання в тому, скільки?”

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.