Голова бундестагу надягнула орден Ярослава Мудрого у день виступу Зеленського
Джерело: DW
11 червня, у день виступу Володимира Зеленського у Берліні, президентка бундестагу Бербель Бас прикріпила до піджака орден, яким Україна удостоює іноземних громадян.
Я впевнена, що російські воєнні злочини будуть покарані, — заявила Басс у своїй промові, перед виступом президента України. — Майбутнє України — в ЄС та НАТО, акцентувала вона.
Зеленський нагородив Басс орденом князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня у жовтні 2022 року за підтримку України. Басс тоді зауважила: “Для нас усіх найвищою нагородою були б мир і свобода”.
Орден князя Ярослава Мудрого – державна нагорода України для нагородження громадян за видатні заслуги перед Україною в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за визначні благодійницьку, гуманістичну та громадську діяльність.
З моменту заснування у 1995 році орден був найвищим орденом України для нагородження громадян України, іноземців та осіб без громадянства; з 1998 року для громадян України найвищою нагородою є звання Герой України (з врученням ордена “Золота Зірка” або ордена Держави); для іноземців та осіб без громадянства орден князя Ярослава Мудрого продовжував залишатися найвищим орденом України до заснування у 2008 році ордена Свободи.
Серед німецьких політиків нагорода має не лише Бербель Басс, а й голова комітету бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, голова комітету бундестагу у справах Європи Антон Гофрайтер, а також голова МЗС Анналена Бербок.
Зауважимо, у ніч проти 11 червня президент Володимир Зеленський прибув до Німеччини для участі в Конференції з відновлення України та переговорів із Федеральним канцлером Олафом Шольцом.
Довідка. Берлінська конференція з реконструкції (Ukraine Recovery Conference, URC2024) — третя конференція з реконструкції з початку повномасштабної війни. У липні 2022 року учасники в Лугано (Швейцарія) погодили основні принципи реконструкції: має бути орієнтованою на реформи, прозорою, демократичною та сталою. У 2023 році на конференції у Лондоні обговорили мобілізацію приватного сектору.
Вже у Берліні 11-12 червня конференцію з відновлення України відвідають понад 2000 учасників з понад 60 країн.
У 2025 році конференцію разом з Україною планує прийняти Італія.
- Франція зобов’язалася надати Україні 200 мільйонів євро для відновлення критичної інфраструктури та підтримки пріоритетних секторів економіки. Ця угода була укладена під час зустрічі представників двох країн у Парижі.
- Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня мав оголосити про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.
- Українська асоціація відновлювальної енергетики (УВЕА) наголошує на необхідності рішучих кроків від уряду для розв’язання кризи в енергетичному секторі. Вони сказали про допомогу у подоланні боргових зобов’язань, сприянні відновлення та розвитку генераційних потужностей.
- У Вільнюсі понад 30 країни прийняли “Вільнюський заклик до дій для відновлення культурного сектору України”, підготовлений міністерствами культури Литви та України.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.