Технології доповненої реальності можуть допомогти в лікуванні депресії – дослідження
Джерело: Medical News Today
Результати нового дослідження свідчать, що використання технологій доповненої реальності (XR) може стати перспективним методом лікування тяжкого депресивного розладу.
Вчені порівняли один з основних методів лікування депресії – поведінкову активаційну терапію – з її розширеною версією із залученням технологій XR.
У дослідженні взяли участь 26 пацієнтів з відповідним діагнозом. Їх розділили на дві групи: одна проходила традиційну терапію, інша – із залученням технологій розширеної реальності.
Учасники групи XR-терапії брали участь в активностях з використанням гарнітур доповненої реальності. Зокрема вони грали у настільні ігри, розв’язували головоломки, танцювали під музику та грали у мінігольф.
Тим часом ті, хто перебував у групі традиційного лікування, зустрічалися з терапевтом особисто або в режимі онлайн для проведення сеансів.
Результати дослідження засвідчили, що обидві групи показали схожі результати зі зниженням тяжкості симптомів депресії у період між початком і закінченням дослідження.
При цьому у групі, яка лікувалася з технологіями доповненої реальності, симптоми ослабли ще до першого сеансу. За словами дослідників, так на пацієнтів вплинув ефект плацебо – явище, коли людина почувається краще після прийому препаратів без лікувальних властивостей.
“Лікарі можуть використовувати XR як інструмент лікування, щоб змотивувати пацієнтів до психотерапевтичного лікування. Результати дослідження свідчать, що XR може допомогти подолати стигму щодо психічного здоров’я та зменшити бар’єри для людей, які звертаються по допомогу”, – пояснив клінічний доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук Стенфордського університету Марго Пол.
За словами доцентки Центру біоетики та гуманітарних наук Медичного університету SUNY Upstate Шеріфе Текін, XR-терапія може бути “протиотрутою до того, що змушує людину відчувати депресію”.
“Зазвичай людина з депресивним розладом відмовляється від улюблених видів діяльності, відсторонюється від своєї спільноти, і перебуває в стані майже бездіяльності. Однак у цьому дослідженні учасники можливо, відчували себе енергійними, розважалися і відчували, що вони керують ситуацією, фізично натискаючи кнопки, щоб грати в гру”, – уточнила вона.
Текін сподівається, що результати нового дослідження матимуть перспективу для розвитку методів лікування депресії, але за умови, що пацієнти проходитимуть терапію із використанням новітніх технологій на додаток до їхнього традиційного лікування.
- Дослідження свідчать, що жінки роблять менше помилок і мають кращу розумову спритність під час менструації, попри те, що вони можуть почуватися гірше в цей час.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.