Торгівля дозволом на перетин кордону: САП і НАБУ повідомили про підозру нардепці та її помічниці

Джерело: пресслужба НАБУ

11 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру у зловживанні впливом чинній нардепці. Детективи НАБУ також вручили повідомлення про підозру й помічниці депутатки.

Раніше було викрито народну обраницю спільно з її помічницею на отриманні неправомірної вигоди за внесення даних в систему “Шлях”, що фактично надає дозвіл на перетин кордону чоловікам призовного віку.

Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що особи за грошову винагороду пообіцяли громадянину забезпечити прийняття рішення про дозвіл на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до Інформаційної системи “Шлях”. Ймовірно, частину коштів підозрювані отримували “авансом”.

Надалі співучасниці надіслали звернення благодійної організації до однієї з районних військових адміністрацій, на підставі чого ОВА було прийнято рішення про надання дозволу громадянину на проїзд як волонтера через державний кордон України.

Зауважується, що після одержання дозволу помічниця депутатки зустрілась з громадянином та отримала від нього другу частину обумовлених коштів – 2 800 дол.

Наразі досудове розслідування триває.

Зауважимо, раніше на виконання рішення РНБО уряд схвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин.

У квітні стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 96 442 чоловіків отримали дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон через систему “Шлях”. Успішно скористалися дозволом 66 474 особи, з яких 9373 не повернулися до України.

Довідка. Система “Шлях” – дає змогу прикордонникам за лічені секунди проводити перевірку осіб водіїв віком 18-60 років, яким дозволено виїжджати за кордон по гуманітарну допомогу. Статистична інформація надана адміністратором системи “Шлях” – Державною службою України з безпеки на транспорті, за період з 24.02.2022 по 31.12.2022 уповноваженими службовими особами внесено 160 616 записів.

  • Протягом тижня співробітники Служби безпеки України ліквідували ще три схеми незаконного виїзду ухилянтів за кордон.
  • Співробітники Служби безпеки України ліквідували 8 нових схем для незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку та затримали 15 організаторів нелегальних “трафіків”.
  • У Вінниці затримали чоловіка, який видавав себе за співробітника Служби безпеки України і за гроші пропонував чоловікам свою “допомогу” в ухиленні від призову.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

Євросоюз не має змоги виключити Росію з наукового проєкту Міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER), зазначив єврокомісар Дан Йоргенсен.

Ісландський атлет і актор Гафтор Юліус Бйорнссон, відомий за роллю Грігора “Гори” Клігана у серіалі “Гра престолів”, 26 липня встановив новий рекорд у підйомі ваги становою тягою.

Австралійський рок-гурт King Gizzard & the Lizard Wizard повідомив про видалення своїх пісень з платформи Spotify через зв’язки засновника стрімінгової платформи з оборонною промисловістю, зокрема інвестиції у виробництво дронів.

Російські війська 27 липня атакували з безпілотника автобус у Сумській області. Згодом стало відомо про трьох загиблих внаслідок удару. Ще п’ятеро осіб зазнали поранень.