Жінки живуть із поганим здоров’ям довше, ніж чоловіки – дослідження
Джерело: The Guardian
Результати нового дослідження засвідчили, що тривалість життя жінок є більшою, ніж у чоловіків, але вони також довше страждають від поганого здоров’я.
Під час дослідження глобального аналізу гендерних розривів у здоров’ї дослідники вивчали, як на людей впливають 20 основних захворювань.
Фахівці з’ясували, що нефатальні стани, які спричиняють захворювання та інвалідність, як-от головний біль, проблеми опорно-рухового апарату і з психічним здоров’ям, особливо вражають жінок.
Водночас чоловіки непропорційно страждають від станів, які спричиняють передчасну смерть, зокрема серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання та печінки, травм на дорогах.
За словами вчених, відмінності в стані здоров’я між жінками та чоловіками продовжують зростати з віком. Це призводить до того, що жінки, які, як правило, живуть довше, ніж чоловіки, довше страждають від захворювань та інвалідності.
“Цей звіт чітко показує, що за останні 30 років глобальний прогрес у сфері охорони здоров’я був нерівномірним. Є нагальна потреба приділяти більше уваги несмертельним наслідкам, які обмежують фізичні та психічні функції жінок, особливо у старшому віці. Подібним чином чоловіки відчувають набагато більший і зростаючий тягар хвороб зі смертельними наслідками”, – пояснила старша авторка дослідження, докторка Луїза Соріо Флор з Інституту показників і оцінки здоров’я Університету Вашингтона.
У дослідженні розглядали відмінності в 20 основних причинах захворювань і смерті чоловіків та жінок за віком та регіонами. Для цього використовували дані Дослідження глобального тягаря захворювань за 2021 рік. При цьому не аналізували стани здоров’я, пов’язані зі статтю, як-от гінекологічні захворювання чи рак простати.
За оцінками аналізу, у чоловіків найпоширенішими причинами захворювань і смерті були:
- COVID-19;
- травми на дорогах;
- захворювання серця, органів дихання та печінки.
Тоді як жінкам найбільше шкоди завдавали:
- біль у попереку;
- депресивні і тривожні розлади;
- головний біль;
- недуги кісток і м’язів;
- хвороба Альцгеймера та інші види деменції;
- ВІЛ і СНІД.
Згідно з дослідженням, ці стани сприяють хворобам й інвалідності протягом усього життя, але не призводять до передчасної смерті.
- Згідно з результатами нового дослідження, пацієнти мають менше шансів померти, якщо їхнім лікарем є жінка – причому ризик для пацієнток – ще нижчий. Пацієнти також з меншою ймовірністю повторно будуть ушпиталені після виписки з лікарні, якщо їх лікувала медикиня.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…
Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.
27-річного Маріуса Борга Хейбі, сина кронпринцеси Норвегії, звинуватили у другому зґвалтуванні після його арешту за підозрою в першому злочині.
Міністерка внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер заявила, що Заходу необхідно протистояти Володимиру Путіну, попри погрози, які він, здавалося, висловлював на адресу США та Великої Британії.