Жінки живуть із поганим здоров’ям довше, ніж чоловіки – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати нового дослідження засвідчили, що тривалість життя жінок є більшою, ніж у чоловіків, але вони також довше страждають від поганого здоров’я.

Під час дослідження глобального аналізу гендерних розривів у здоров’ї дослідники вивчали, як на людей впливають 20 основних захворювань.

Фахівці з’ясували, що нефатальні стани, які спричиняють захворювання та інвалідність, як-от головний біль, проблеми опорно-рухового апарату і з психічним здоров’ям, особливо вражають жінок.

Водночас чоловіки непропорційно страждають від станів, які спричиняють передчасну смерть, зокрема серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання та печінки, травм на дорогах.

За словами вчених, відмінності в стані здоров’я між жінками та чоловіками продовжують зростати з віком. Це призводить до того, що жінки, які, як правило, живуть довше, ніж чоловіки, довше страждають від захворювань та інвалідності.

“Цей звіт чітко показує, що за останні 30 років глобальний прогрес у сфері охорони здоров’я був нерівномірним. Є нагальна потреба приділяти більше уваги несмертельним наслідкам, які обмежують фізичні та психічні функції жінок, особливо у старшому віці. Подібним чином чоловіки відчувають набагато більший і зростаючий тягар хвороб зі смертельними наслідками”, – пояснила старша авторка дослідження, докторка Луїза Соріо Флор з Інституту показників і оцінки здоров’я Університету Вашингтона.

У дослідженні розглядали відмінності в 20 основних причинах захворювань і смерті чоловіків та жінок за віком та регіонами. Для цього використовували дані Дослідження глобального тягаря захворювань за 2021 рік. При цьому не аналізували стани здоров’я, пов’язані зі статтю, як-от гінекологічні захворювання чи рак простати.

За оцінками аналізу, у чоловіків найпоширенішими причинами захворювань і смерті були:

  • COVID-19;
  • травми на дорогах;
  • захворювання серця, органів дихання та печінки.

Тоді як жінкам найбільше шкоди завдавали:

  • біль у попереку;
  • депресивні і тривожні розлади;
  • головний біль;
  • недуги кісток і м’язів;
  • хвороба Альцгеймера та інші види деменції;
  • ВІЛ і СНІД.

Згідно з дослідженням, ці стани сприяють хворобам й інвалідності протягом усього життя, але не призводять до передчасної смерті.

У Сполучених Штатах помер 89-річний володар премії “Оскар” Роберт Таун, який, зокрема, написав сценарії для фільмів “Китайський квартал” та “Місія нездійсненна”.

На 63-му році життя помер продюсер Джон Ландау, відомий своєю співпрацею з режисером Джеймсом Кемероном над такими фільмами, як “Титанік” та двома фільмами “Аватар”. Сім’я Ландау повідомила про його смерть у суботу, 6 липня, проте причина смерті не була розголошена.

Фото і дані українських дітей, які були викрадені та вивезені до Росії в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, загарбники розміщують на сайтах із усиновлення.

Атаки ЗС РФ продовжуються після відходу українських військових з мікрорайону “Канал” у Часовому Яру (Донецька область). Спікер Оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин зазначив, що росіяни акцентують більше увагу ближче до Торецька. 

Опитування YouGov про неполітичні риси демонструє те, як виборці сприймають президента США Джо Байдена і його опонента на виборах Дональда Трампа як людей, а не просто як політиків.