Рада ЄС офіційно ухвалила 14-й пакет санкцій проти Росії

Джерело: Рада ЄС

В ЄС офіційно погодили запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG). 

Хоча у блоці не заборонили його імпорт — європейські термінали більше не будуть використовуватися для реекспорту LNG у треті країни. Рішення стосується як рейдової перевалки “борт-борт”, так і перевалки з судна на берег.

Ще під заборону потрапило постачання товарів, технологій та послуг для російських LNG-заводів, таких як Арктик LNG-2 та Мурманськ LNG. В ЄС розпочали боротьбу з російським тіньовим флотом. Нині у санкційному списку опинилися 27 танкерів.

До 14-го пакету санкцій Євросоюзу увійшли:

  • Додаткові інструменти для боротьби з обходом попередніх санкцій;
  • Заборона на використання російського аналога SWIFT – Системи передачі фінансових повідомлень (СПФС), створеного Центробанком Росії для обходу попередніх санкцій;
  • Заборона на транзакції з цільовими кредитно-фінансовими установами та постачальниками криптовалютних активів, що фінансують оборону Росії;
  • Заборона на отримання грошей з Росії для політичних партій та медіакомпаній в Європі;
  • Заборона на чартерні польоти в Європу та над Європою для громадян Росії;
  • Посилені експортні обмеження проти десятків компаній та організацій, пов’язаних з військово-промисловим комплексом Росії. Деякі з них знаходяться у третіх країнах: Китай, Казахстан, Киргизстан, Туреччина та Об’єднані Арабські Емірати;
  • Розширення експортного ембарго на певні верстати та всюдиходи;
  • Розширення експортного ембарго на окремі товари для промисловості: марганцева руда та сполуки рідкоземельних металів, пластмаси, землерийна техніка, монітори, електричне обладнання; посилення обмежень на імпорт гелію з Росії;
  • Заборона на експорт українських культурних цінностей, щодо яких є підозри, що їх незаконно вивезли з країни;
  • Інструменти захисту компаній, активи яких потрапили під експропріацію в Росії.

До 14-го пакету потрапили 116 фізичних і юридичних осіб.

“Наші санкції вже суттєво послабили російську економіку та не дозволили Путіну здійснити свої плани знищити Україну, хоча він все ще продовжує незаконну агресію проти мирного населення та цивільної інфраструктури. 14-й пакет санкцій демонструє нашу єдність у підтримці України та прагненні обмежити злочинну діяльність Росії проти українців, включаючи спроби обійти заходи ЄС”, – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.

Окупанти в суботу, 28 вересня, завдали авіаудару по Слатиному Харківської області. Загинули троє людей, ще щонайменше троє поранених.

Станом на 16:00 в суботу, 28 вересня, на даний час по всій лінії фронту відбулося 66 атак. Основні зусилля окупанти і далі прикладають на Покровському напрямку, де провели третину від усіх атак на території України. Окрім того, окупанти активно діють на Лиманському, Курахівському та Времівському напрямках.