«Співчуваю Україні, але умови вступу до НАТО абсолютно нормальні» – Пісторіус про зміст комюніке Альянсу

Джерело: tagesshau

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс – “абсолютно нормальні”.

“Усі кажуть, що майбутнє України – в НАТО, як тільки закінчиться війна”, – прокоментував очільник Міноборони Німеччини.

Водночас він зауважив, що запропоновані умови для членства в Альянсі – абсолютно нормальні. Серед них – “сумісність систем”, тобто, за словами міністра оборони ФРН, українські системи озброєнь можуть використовуватися разом із системами інших країн НАТО, питання управління та демократичного контролю над збройними силами.

“Все це – нормальні стандарти для всіх держав-членів НАТО. Все це “не ракетна наука”, але також може статися дуже швидко. Я розумію образу і нетерпіння. Особливо в тій ситуації, в якій перебуває Україна, я цілком співчуваю їй”, – резюмував Пісторіус.

Додамо, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес також відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.

Раніше президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.

Як повідомляли #Букви, президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.

У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.