Даша Астаф’єва та Херсонський музей відтворили картину, яку вкрали окупанти
Джерело: Херсонський художній музей
Херсонський художній музей спільно з українською ведучою Дашею Астаф’євою відтворили картину “Портрет дівчини у вишиваній сукні”, яку російські загарбники вкрали під час окупації Херсона.

Фото: BBC
Тоді з Херсонського музею зникло близько 10 тисяч артефактів. Відтак музей запустив проєкт “Викрадене мистецтво”.
“Поки викрадене мистецтво сумує на чужині, нашим потужним інструментом стає пам’ять”, – зауважили в музеї.
Фольклористка Ярина Сізик і режисерка Марія Духовне Личко відтворили втрачений “Портрет дівчини у вишиваній сукні” Михайла Брянського – художника з Києва, який жив і працював у XIX – на початку XX століття.
Даша Астаф’єва стала головною героїнею картини.
Сорочку, яку використали для відтворення, вишила херсонська гідеса та історикиня костюма Інна Микуцька, яка пережила російську окупацію. Жінка мріяла створити сукню, подібну до зображеної на її улюбленій картині.

Фото: BBC
Режисерка Марія Духовне Личко сказала, що це лише початок проєкту й до наступних робіт також залучатимуть “важливих для України людей”.
- За період з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські загарбники зруйнували або пошкодили 902 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 124, місцевого значення – 708, щойно виявлених – 70.
- Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
- У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.
- Україна та Сполучені Штати Америки розроблять стратегію співпраці щодо розслідування злочинів РФ проти української культурної спадщини.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.