Папа Римський зустрівся з родичами засуджених у РФ військовополонених «азовців»
Джерело: Асоціація родин захисників “Азовсталі”
Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Римський зустрівся з родичами незаконно засуджених у Росії військовополонених бійців бригади “Азов”.
Як зазначається, Папа Франциск вислухав свідчення групи родичок військовополонених бійців бригади “Азов”, які захищали “Азовсталь”, а нині в російському полоні отримали судові вироки.
Тетяна, Тамара, Алла та Віолетта, які борються за звільнення своїх рідних, наголосили, що в крайніх обмінах полоненими не було “азовців”, тому що росіяни категорично відмовляються їх віддавати, в порівнянні з іншими підрозділами.
“Червоний Хрест нам обіцяв, що в нас буде зв’язок з ними, але ми не отримуємо ні листів, ні дзвінків, і навіть не кажуть нам місцезнаходження. Тобто ми просто дізнаємося інформацію від тих, хто повернувся з полону, або від ЗМІ”, – розповіла Тамара.
Родички “азовців” зазначили, що понад 100 бійців “Азова” засуджено Росією на терміни від десяти років до довічного. Окрім цього, росіяни й досі не повернули всі тіла загиблих оборонців Маріуполя та “Азовсталі”.
Також Папі Франциску передали брошуру з основною інформацією, яка стосується полонених захисників “Азовсталі”, зокрема про теракт в Оленівці в ніч на 29 липня 2022 року. Також жінки передали Папі символічні подарунки – дитячі малюнки, книгу та зменшену копію монумента з Софійської площі, присвяченого полоненим захисникам Маріуполя.
- У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.