Китай «фактично став на бік Росії» у війні проти України – посол США

Джерело: SkyNews

Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.

Як повідомляється, Китай надає низку технологій Москві, зберігаючи міцні торговельні зв’язки з Росією протягом усього періоду збройного протистояння.

Виступаючи у китайському фінансовому центрі Шанхаю, Бернс зазначив, що вторгнення Росії, яке триває вже третій рік, стало “екзистенційною кризою” в Європі.

Ми вважаємо великою помилкою дозволяти тисячам китайських компаній надсилати стільки технологічних компонентів, мікропроцесорів (та) нітроцелюлози до Росії, щоб зміцнюючи оборонну промислову базу Російської Федерації для цієї жорстокої війни, – наголосив пан Бернс.

Китай “не нейтральний, а фактично виступив на боці Росії у цій війні”, додав посол.

Пекін відмовився назвати російське вторгнення як таке та звинуватив НАТО у “провокуванні” Путіна. До вторгнення в лютому 2022 року Китай і Росія підписали угоду про “безмежну дружбу”.

Водночас Китай закликав Європейський Союз скасувати санкції проти китайських компаній. Зокрема 14-й пакет санкцій ЄС щодо Росії включав кілька компаній, розташованих у Гонконгу, а також два світових супутникових гіганти.

Нині проти цих фірм запровадили різкі обмеження щодо продажу “товарів і технологій подвійного призначення”, які можуть бути використані для “зміцнення сектору оборони та безпеки Росії”.

Пекін відповів, що виступає проти “односторонніх санкцій, які не мають жодної основи в міжнародному праві”, і подав “суворі зауваження” до ЄС.

Зауважимо, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.

Тоді як постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України.

Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.

Українську сторону на консультаціях представляв перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, китайську – заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.

Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, намітили спільні кроки щодо активізації контактів на найвищому і високому рівнях, посилення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці, а також подальшої взаємодії в межах міжнародних організацій.

Співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права. Як відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому грунтуються двосторонні відносини України і Китаю.

  Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму. 

Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…