Заборону УПЦ Московського патріархату не підтримують 146 народних депутатів: список
Джерело: джерела LB.ua у парламенті
Згідно з інформацією ЗМІ, станом на сьогодні, понад 140 народних депутатів не підписали документ на підтримку заборони УПЦ Московського патріархату. Зауважимо, законопроєкт № 8371 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій законодавці мають розглянути у другому читанні.
Відповідний документ створила міжфракційна група, до складу якої увійшли депутати всіх фракцій та груп, окрім “Платформи за життя та мир” і “Відновлення України” – фактично, колишньої ОПЗЖ.
Представники усіх фракцій були долучені до збору підписів.
Зауважується, що групу створили після блокування трибуни Ради нардепами фракції “ЄС”, з вимогою створити ТСК з питань фортифікацій і винести на голосування заборону УПЦ Московського патріархату.
Так, у повному складі поставили підписи на підтримку проєкту закону представники фракції “Європейська Солідарність” та “Голос”.
Тоді як до списку тих, хто поки що не підтримує заборону Московського патріархату на території України, потрапили 146 нардепів, зокрема, ті, котрі перебувають під слідством, як Нестор Шуфрич. У списку близько 90 депутатів від “Слуги народу”. Водночас від “Батьківщини” не підтримали документ двоє осіб. Своєю чергою, від “Платформи за життя і мир” знайшовся той, що ініціативу — це депутат Юрій Загородній (про що стало відомо після публікації списку).

Джерело: LB.ua
Джерела поінформували, що станом на сьогодні маємо 221 підпис “за”.
Серед підписантів також відсутнє прізвище глави фракції “Слуг” Давида Арахамії.
Однак, ініціатори повідомили, що все ж розраховують отримати до 240 фінальних голосів на підтримку заборони УПЦ МП на території України.
Варто зауважити, що результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.
- Клірику УПЦ МП, який агітував за приєднання Херсонщини до РФ і розфарбував в’їзну стелу в триколор, повідомлено про підозру.
- Підсанкційному митрополиту УПЦ МП із Запоріжжя, який провокував релігійну ненависть, повідомлено про підозру.
- На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.
- Митрополиту Святогірської лаври УПЦ (МП) Арсенію, який повідомив росіянам про позиції ЗСУ на Донеччині, повідомлено про підозру.
- Служба безпеки задокументувала нові факти протиправної діяльності агентурної мережі, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення ФСБ РФ. Працювали зловмисники під прикриттям діяльності УПЦ Московського патріархату.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.