Як дебати Байдена і Трампа можуть змінити політичний курс обох кандидатів у президенти

Джерело: AP

Президент Джо Байден і його конкурент від Республіканської партії Дональд Трамп зустрінуться в четвер для дебатів, які нададуть безпрецедентну можливість для обох кандидатів спробувати змінити політичні наративи.

Байден, чинний президент від Демократичної партії, отримує шанс запевнити виборців, що у свій 81 рік він здатний провести США через низку викликів. Тим часом 78-річний Трамп міг би скористатися моментом, щоб спробувати подолати засудження за кримінальний злочин у Нью-Йорку та переконати десятки мільйонів аудиторії, що він за темпераментом підходить для повернення в Овальний кабінет.

Згідно з опитуваннями, обидвох кандидатів не люблять більшість американців, і вони пропонують різко різні бачення практично з усіх основних питань. Трамп пообіцяв масштабні плани перебудови уряду США, якщо він повернеться до Білого дому, а Байден стверджує, що його опонент створить реальну загрозу для демократії в країні.

За чотири місяці до дня виборів їхні дії мають потенціал змінити траєкторію перегонів. Кожне слово та жест аналізуватиметься не лише на те, що говорять обидва чоловіки, але й на те, як вони взаємодіють один з одним і як витримують тиск.

“Дебати, як правило, не змінюють сприйняття виборців таким чином, щоб змінити їхній голос: вони зазвичай підкріплюють, а не переконують, – сказала Кетлін Холл Джеймісон, директорка Центру громадської політики Анненберга в Університеті Пенсільванії та експертка з президентських комунікацій. – Чим відрізняються ці дебати, так це те, що у вас, по суті, є два чинних президента, про яких виборці мають дуже добре сформовані погляди. Але це не означає, що ці уявлення правильні або відповідають тому, що виборці побачать на сцені”.

Трамп і Байден не були на одній сцені і навіть не розмовляли з часів останніх дебатів за кілька тижнів до президентських виборів 2020 року. Трамп пропустив інавгурацію Байдена після безпрецедентної та невдалої спроби спростувати свою поразку, кульмінацією якої стало повстання його прихильників у Капітолії 6 січня.

Прагнучи уникнути повторення їхніх хаотичних словесних поєдинків 2020 року, Байден наполіг (і Трамп погодився) провести дебати без аудиторії та дозволити організаторам вимикати мікрофони кандидатів, коли не їхня черга виступати.

“У вас є двоє чоловіків, які не проводили дебатів протягом чотирьох років”, – сказав Філіп Рейнс, політичний консультант від Демократичної партії, який допомагав колишній держсекретарці Гілларі Клінтон підготуватися до дебатів із Трампом у 2016 році.

Війни в Україні та Газі нависають над перегонами, як і діаметрально різні погляди кандидатів на роль Америки у світі та її альянси. Розбіжності щодо інфляції, податкової політики та державних інвестицій для будівництва інфраструктури та боротьби зі зміною клімату створять додаткові контрасти.

Крім цього, Верховний суд на порозі оголошення свого рішення щодо того, чи має Трамп юридичний імунітет за його ймовірну роль у повстанні 6 січня. Це сталося через кілька тижнів після того, як Трамп був засуджений у Нью-Йорку за участь у схемі яка, як стверджували прокурори, мала на меті незаконний вплив на вибори 2016 року.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.