У Верховній Раді назвали, скільки в Україні чоловіків призовного віку і вже заброньованих
Джерело: інтерв’ю “Громадському радіо“.
В Україні станом на сьогодні налічується близько 11,1 млн чоловіків від 25 до 60 років, яких потенційно можна мобілізувати. З-поміж цього числа заброньовано 565 тисяч осіб, сказав народний депутат Дмитро Наталуха з фракції “Слуга народу”.
Питання у тому, скільки серед 11,1 млн чоловіків є військовозобов’язаними.
“Тому що системне оновлення даних відбувається от у нас на очах буквально. Фінальну цифру не знає ніхто станом на зараз. Звісно, що військові знають більше, ніж ми, і Генштаб, і Міноборони, це очевидно. Але не можна сказати, що десь є ця цифра, її можна піти подивитися “, – сказав нардеп.
Він припустив, що до 1,5 мільйона можуть мати інвалідність, “хоча повноцінної статистики, на жаль, у нас в країні ніхто не веде”.
“Ми отримаємо цифру в, грубо кажучи, 10 млн військовозобов’язаних чоловіків”, – наголосив Наталуха.
Водночас із цих 10 млн чоловіків частина вже служить, а “частина вже за кордоном”.
Щодо понад пів мільйона заброньованих нардеп сказав, що “це цифра надзвичайно динамічна, і цей показник може і збільшуватися, хтось може втрачати бронювання, але зараз вона навколо 5 – 6% від загального пулу”.
Згідно з останніми даними податкової, “в Україні офіційно працевлаштованих близько 2,620 млн чоловіків – це наймані працівники мобілізаційного віку”.
- З 1 липня 2024 року деякі студенти України підлягають мобілізації згідно з законом, ухваленим 18 травня цього року. Наказ МОН про скасування права відстрочки під час навчання в аспірантурі — що ще змінили.
- Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька поінформувала, що нині в Україні вже понад три тисячі ув’язнених умовно-достроково звільнено в обмін на мобілізацію до лав Збройних сил. За оцінками Міністерства юстиції, близько 27 000 ув’язнених потенційно можуть мати право на участь у новій програмі.
- Вищі навчальні заклади Волинської області передаватимуть списки відрахованих студентів, які підлягають мобілізації, до ТЦК та СП.
- Розробка електронних повісток у Резерв+ не буде проводитись до прийняття відповідного законодавства. Про це розповіла Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
- Депутатка та членкиня тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради Юлія Яцик заявила, що члени ТСК будуть вимагати від командування ЗСУ замінити керівництво Звягельського військкомату на Житомирщині. Цьому передувала смерть військовозобов’язаного чоловіка, який напередодні побував у ТЦК.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.