Сьогодні виповнилося би 27 років: пам’яті військового і активіста Романа Ратушного
Джерело: Букви
Сьогодні, 5 липня, свій день народження міг би святкувати розвідник 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний яр” та очільник громадської організації “Захистимо Протасів Яр” – Роман Ратушний. Проте, хлопець загинув 9 червня 2022 року, не доживши до свого 25-ліття менше, ніж місяць.
У перший ж день повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України Роман Ратушний приєднався до 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний яр” – розвідником. Він активно брав участь у звільненні Тростянця на Сумщині та у боях під Ізюмом.
Роман Ратушний загинув 9 червня, виконуючи бойове завдання на тимчасово окупованій території України.
З 15 років хлопець брав участь у Революції Гідності та завжди виявляв патріотизм. Також він очолював громадську організацію “Захистимо Протасів Яр”, щоб запобігти незаконній забудові у Києві.
Деякі з його цитат стали крилатими.
“Просто запам’ятайте: чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям. Ця війна триває понад три сотні років. Коли ми її програємо, ми стаємо гарматним м’ясом для росіян. Коли ми її виграємо – отримуємо час на відпочинок до наступної фази цієї війни. Якщо ви приймете цей факт, вам не потрібні будуть рожеві окуляри від Арестовича чи ваших улюблених аналітиків, які точно знають, коли помре черговий російський цар, чи коли у русні закінчаться ресурси”;
“Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства, пов’язані з російсько-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма, хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас”.
- 9 червня 2022 року на війні загинув розвідник 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний яр” та глава громадської організації “Захистимо Протасів Яр” – Роман Ратушний.
- Київська міська рада проголосувала за присвоєння заказнику Протасів Яр імені загиблого розвідника 93-ї окремої механізованої бригади Холодний яр, активіста Романа Ратушного.
Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.
В Міноборони розповіли, як країни допомагають українським військам.
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.