У Британії офіційно розпочав роботу новообраний прем’єр – що зміниться для України та світу
Джерело: Reuters
Кір Стармер, лідер партії лейбористів, офіційно став прем’єр-міністром Великої Британії після приватної церемонії з королем Чарльзом ІІІ у Букінгемському палаці.
Він отримав прем’єрську резиденцію на Даунінг-стріт, яку залишив Ріші Сунак після поразки на виборах. Сунак привітав Стармера та оголосив про свою відставку.
Стармер написав у X: “Робота над змінами починається сьогодні”.
Новобраний прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер обіцяв концентруватись на змінах та довгостроковому розвитку країни.
Щодо США, Великобританія – ледь не єдина європейська країна, яка не боїться приходу до влади Дональда Трампа. Стармер заявляв, що “працюватиме з будь-яким президентом”, підкресливши, що відносини між Великою Британією та США – “вищі за окремих осіб”.
Щодо Європи, новообраний прем’єр виключив можливість приєднання до єдиного ринку або митного союзу ЄС, проте його партія не заперечує усунення деяких торгових бар’єрів із блоком.
Після приходу до влади лейбористів ставлення Лондона до війни в Україні залишиться незмінним. У своєму маніфесті лейбористи запевнили, що військова, фінансова, дипломатична та політична підтримка України з боку Великобританії залишаться на високому рівні.
Також партія звертає увагу на конфлікт на Близькому Сході. Стармер зазначав, що хоче визнати палестинську державу, але наголосив, що цей крок має бути здійснений у належний час у рамках мирного процесу.
- У Великій Британії оголосили результати парламентських виборів. Перемогу вперше за понад десять років здобула Лейбористська партія. Відтак новим прем’єром Сполученого Королівства стане її лідер Кір Стармер.
- 30 червня у Франції розпочався перший тур дострокових виборів до парламенту. Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту 9 червня після поразки його партії на виборах до Європарламенту, коли партія “Національне об’єднання” Марі Ле Пен набрала близько 32%.
- До кінцевого терміну 2 липня понад 200 центристських і лівих кандидатів вибули з другого туру парламентських виборів у Франції. Чи завадить цей тактичний крок ультраправому Національному об’єднанню отримати владу 7 липня?
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Щорічно у четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч подія випадає на 23 листопада.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…
Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.