МЗС та Міноборони Великої Британії очолили прихильники України

Джерело: Reuters

В п’ятницю новообраний прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив склад уряду.

Новим міністром закордонних справ Великої Британії призначено Девіда Леммі, міністром оборони Джона Гілі, а міністром внутрішніх справ – Іветт Купер.

Леммі та Гілі пообіцяли підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією, а також наполягати на припиненні вогню під час бойових дій у Газі.

Стармер також призначив Рейчел Рівз першою жінкою-міністеркою фінансів Великої Британії, а Анжелу Рейнер – її заступницею. Рейнер також виконуватиме обов’язки секретарки з підвищення рівня житла та громад.

Уеса Стрітінга призначили міністром охорони здоров’я, міністром енергетичної безпеки – Еда Мілібенда, а міністром бізнесу – Джонатана Рейнольдса.

Нагадаємо, що Кір Стармер, лідер партії лейбористів, офіційно став прем’єр-міністром Великої Британії після приватної церемонії з королем Чарльзом ІІІ у Букінгемському палаці.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.