США висловили занепокоєння Індії через її зв’язки з Росією

Джерело: Reuters

Сполучені Штати висловили Індії своє занепокоєння щодо її відносин з РФ на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це заявив журналістам представник Держдепу США коментуючи візит прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до РФ.

Індія зіштовхнулась з тиском Заходу, щоб вона дистанціювалась від РФ. Однак у Нью-Делі завжди відповідали, що не можуть зробити цього через давні економічні зв’язки Москвою.

Моді 8 липня здійснив свій перший візит до РФ після початку повномасштабної російсько-української війни. У соцмережах він повідомив, що ця зустріч “безумовно” матиме велике значення для майбутнього посилення “зв’язків і дружби”.

“Я візьму до уваги публічні виступи прем’єр-міністра Моді, що зрозуміти, про що він говорив. Але, як я вже сказав, ми чітко висловили Індії наше занепокоєння щодо зв’язків з Росією. І тому ми сподіваємось, що Індія, як і будь-яка інша країна, якщо вони будуть співпрацювати з РФ, то дадуть їй зрозуміти, що вона повинна поважати статут ООН, поважати суверенітет та територіальну цілісність України”, – сказав представник Держдепу США.

  • Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.

28 листопада відзначають Всесвітній день милосердя. Християни сьогодні вшановують преподобномученика Стефана Нового.

За даними синоптиків у четвер, 28 листопада, у низці областей пройдуть дощі.

Під ранок 28 листопада російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Україні. Вибухи пролунали у кількох регіонах, під ударом вкотре опинилась енергетика.

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. 

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.