ООН виявила 87 тіл у масовій могилі в Дарфурі

Джерело: CNN

Верховний комісар ООН з прав людини закликав розслідувати вбивство щонайменше 87 осіб, тіла яких виявлено у масовому похованні в суданському регіоні Західний Дарфур.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк вимагає “швидкого, ретельного та незалежного розслідування” масового поховання біля столиці регіону Ель-Генейна.

У масовій могилі були тіла етнічних масалітів, які разом з іншими неарабськими громадами часто стають мішенями арабських збройних формувань.

Стверджується, що загиблих вбито минулого місяця воєнізованими Силами швидкої підтримки (RSF) і їхніми союзниками.

“Згідно з перевіреною інформацією, зібраною Офісом, ті, хто похований у братській могилі, були вбиті RSF та їхніми союзниками ополченцями приблизно 13-21 червня в районах Аль-Мадаресс і Аль-Джамарек в Ель-Генейні”, – йдеться в заяві.

У заяві додається, що серед тіл є особи, які стали жертвами насильства, що сталося після вбивства Хаміса Аббакера, губернатора Західного Дарфуру, 14 червня.

Крім того, серед постраждалих є й ті, хто загинув через неліковані травми.

Тюрк рішуче засудив вбивства і сказав, що він “приголомшений бездушним і неповажним способом поводження з мертвими, а також їхніми родинами та громадами”.

Він закликав RSF та інші сторони, залучені в конфлікт, дотримуватись міжнародного права та сприяти швидкому пошуку загиблих, їх збору та евакуації без дискримінації за етнічним походженням.

“Керівництво RSF і союзне їм ополчення, а також усі сторони збройного конфлікту зобов’язані забезпечити належне поводження із загиблими та захист їхньої гідності”, – наголосив Тюрк.

Західний Дарфур залишається одним із найбільш конфліктних районів у суданському регіоні Дарфур із тривалою історією жорстокого насильства.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.