Третина працівників розвинених країн ризикують бути заміненими штучним інтелектом – Reuters

Джерело: Reuters

Більше чверті робочих місць в ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) базуються на навичках, які можна було б легко автоматизувати під час майбутньої революції штучного інтелекту, і працівники все частіше висловлюють побоювання, що можуть втратити роботу через ШІ.

До міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) входить 37 країн, більшість з яких вважаються країнами з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку, тому оцінюються як розвинені.

Як пояснили в ОЕСР, існує мало доказів того, що поява штучного інтелекту має значний вплив на робочі місця, але це може бути тому, що революція перебуває на ранніх стадіях.

Відтак, “роботи з найвищим ризиком бути автоматизованими” складають у середньому 27% робочої сили в країнах ОЕСР, причому країни Східної Європи найбільше піддаються ризику, наводить дані паризька організація у своєму прогнозі зайнятості на 2023 рік.

“Роботи з найвищим ризиком” були визначені як ті, що здатні використовувати більше 25 зі 100 навичок і здібностей, які, на думку експертів зі штучного інтелекту, можна легко автоматизувати.

За результатами опитування ОЕСР за 2022 рік, троє з п’яти працівників побоюються, що можуть втратити роботу через штучний інтелект впродовж наступних 10 років. До опитування було залучено 5300 працівників у 2000 фірмах, що стосуються виробництва та фінансів в семи країнах ОЕСР.

При цьому наголошено, що опитування було проведено до появи генеративного ШІ, такого як ChatGPT.

Попри схвилювання з приводу появи штучного інтелекту, дві третини працівників, які вже працюють з ним, сказали, що завдяки автоматизації їхня робота стала менш небезпечною та виснажливою.

“Як штучний інтелект зрештою вплине на працівників на робочому місці та чи переваги переважатимуть ризики, залежатиме від політичних дій, які ми вживатимемо”, — зауважив під час пресконференції генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.

Водночас він підкреслив, що уряди мають допомогти працівникам підготуватися до змін і скористатися можливостями, які запропонує ШІ.

АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в Королівстві Іспанії. Майно вже заблоковано рішенням  суду Королівства Іспанії.

Національна японська авіакомпанія Japan Airlines (JAL) заявила про затримку внутрішніх та міжнародних рейсів через кібератаку на систему, яка використовується для реєстрації багажу.

Університети США закликали своїх іноземних студентів раніше повернутися з зимових канікул у кампуси, адже після інавгурації новообраного президента Дональда Трампа 20 січня це може ускладнитись.

Президент США Джо Байден підписав закон, який офіційно визначає білоголового орлана як національного птаха Сполучених Штатів. Хоча цей хижий птах з білим пір’ям на голові й жовтим дзьобом уже понад два століття є символом країни, зокрема на Великій печатці США з 1782 року, офіційний статус він отримав лише тепер.

У США фахівці компанії Honest Hands Rings виготовили унікальну обручку з місячного метеорита та фрагмента космічного корабля “Аполлон-11”, завдяки якому в 1969 році астронавти вперше висадилися на поверхню супутника Землі.