Кабмін виділив 16 млн на блокування російської пропаганди у прикордонні

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Уряд виділив 16,1 млн грн для створення та експлуатації системи спеціального телерадіомовлення, яке блокуватиме антиукраїнське мовлення у чотирьох прикордонних областях.

Відповідне розпорядження ухвалили 18 липня на засіданні Кабміну.

Уряд розбудовує розгалужену систему спецмережі телерадіомовлення на прикордонних територіях, яка блокуватиме ворожу пропаганду та забезпечуватиме інформаційну безпеку у ефірному просторі України. Для цього в березні Уряд виділив 137,6 млн грн для дев’яти областей. Сьогодні Уряд додатково виділяє 16,1 млн грн з резервного фонду бюджету для ще чотирьох прикордонних областей, – повідомив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Раніше, у березні 2024 року уряд виділив Держспецзв’язку (для Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення) з резервного фонду бюджету 124,4 млн грн для Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Вінницької та Одеської областей.

Тоді як понад 16 млн грн вже погодили для Донецької, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.

Зауважується, що необхідне обладнання придбають і поставлять Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, а також проведуть монтажні та пусконалагоджувальні роботи до кінця 2024 року.

Раніше у Департаменті кіберполіції Національної поліції України розповіли, як не стати жертвою шахраїв й ворожої пропаганди та як перевіряти інформацію.

В умовах кібервійни зловмисники спотворюють новини та факти для досягнення власних цілей. Щоб не стати жертвою пропаганди чи шахраїв, необхідно переконуватися у правдивості інформації. У цьому контексті перевірка фактів або фактчекінг стає незамінним інструментом.

Як використовувати фактчекінг?

Користуйтеся першоджерелами під час перевірки інформації, звіряйтеся з офіційними ресурсами. Не поширюйте відомості, доки не впевнилися у їх правдивості.

Перевіряйте фото та відео на автентичність. Для цього, зокрема, можна скористатись сервісом пошуку зображень Google. Часто дезінформатори та шахраї використовують відредаговані фото для ілюстрації своїх фейкових публікацій.

З’ясуйте, чи не внесено певний ресурс Центром протидії дезінформації чи Службою безпеки України до списку інструментів поширення ворожої дезінформації.

Використовуйте ресурс “Кібер Брама“. Платформа містить практичні рекомендації та інструменти для захисту від кіберзагроз, фейків і дезінформації.

Станом на 22:00 суботи, 9 листопада, кількість боєзіткнень по всій лінії фронту з початку доби зросла до 153.

Старший радник новообраного президента Дональда Трампа Браян Ланза, який  заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій, говорив не від імені новообраного президента.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли єдиного рішення щодо перенесення тренувальної місії Євросоюзу для українських військових (EUMAM Ukraine) на територію України.

Радник Володимира Зеленського Дмитро Литвин прокоментував слова старшого радника новообраного президента Дональда Трампа Браяна Ланза щодо “реалістичного бачення миру”.

Згідно з указом, опублікованим у суботу, 9 листопада, президент Росії Володимир Путін підписав закон про стратегічне партнерство країни з Північною Кореєю, який включає положення про взаємну оборону.