Червонокнижні жаби на Закарпатті «обмежили» потужність вітрової електростанції
Джерело: Delo
Генеральний директор “Френдлі Віндтехнолоджі” Владислав Єременков повідомив, що компанії довелось переглянути план Нижньоворітської вітрової електростанції після зауважень екологів.
“В Нижніх Воротах ми спочатку планували будівництво 30 вітрових турбін, але обмежились 17-ма. Нам екологи пояснили, що там є певні території, де живе червонокнижна жаба”, – сказав він.
На питання, чи часто доводиться змінювати місце для турбіни через екологів, бізнесмен відповів, що зазвичай, немає повної заборони на будівництво у всій локації. Існують певні ділянки, які не рекомендується використовувати для промислових об’єктів.
“У нас серед людей склалася така думка, що якщо це заповідник, то там взагалі нічого не можна робити. Це не зовсім так. Там можна будувати, але треба дотримуватись певних правил та витримувати певні процедури, щоб не чинити шкоду навколишньому середовищу”, – додав він.
У Нижніх Воротах юридично буде кілька окремих станцій, розподілених на різні компанії, щоб спростити фінансування. Компанія вже розпочала активне будівництво. У 2024 році планують виконати 65 – 70% робіт, а у 2025 році – завершити проєкт.
Нижньоворітська ВЕС – одна з небагатьох вітрових електростанцій в Україні, які зараз активно будуються. Території, де колись будували більшість вітряків, або окуповані, або близькі до фронту.
- НЕК “Укренерго” спільно з фінансовою установою KfW уклали грантову угоду про надання 100 млн євро. Кошти спрямують на підтримку проєкту “Реконструкція та реабілітація інфраструктури передачі електроенергії України II”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.