Уряд Японії почав цікавитись у молодих людей, чому вони не створюють сім’ї

Джерело: The Guardian

Уряд Японії на тлі демографічної кризи почав цікавитись у молодих громадян, чому вони не створюють сім’ї.

Агентство з питань дітей та сім’ї, створене у Японії у квітні 2023 року, провело першу зустріч робочої групи з молодими японцями, аби підтримати їх у пошуках пари. У заході взяли участь ті, хто планує створити сім’ю у майбутньому та експерти, які розв’язують проблеми, з якими стикаються молоді люди.

Після зустрічі представник агентства розповів, що зараз у молодих людей зовсім інші уявлення про шлюб, які відрізняються від тих, які колись вважали стандартними.

Спершу японський уряд прагнув зрозуміти, чому японці не створюють сім’ї за допомогою експертів, а зараз він цікавиться думками самотніх людей.

“Основна передумова полягає у тому, що шлюб та виховання дітей повинні базуватись на повазі до різноманітних цінностей та способів мислення людей. ми були б вдячні, якби могли почути вашу справжню думку: про що ви думаєте, що заважає вам здійснити свої бажання”, – сказала на зустрічі міністрка з питань політики щодо дітей Аюка Като.

Агентство показало результати опитування самотніх людей віком 25-34 роки, відповідно до якого, 43,3% чоловіків та 48,1% жінок сказали, що не могли зустріти потенційних партнерів у 2021 році. Більшість з них відповіли, що нічого не робили для того, аби знайти пару.

У Японії напрочуд мало дітей народжується поза шлюбом. Відтак, уряд вважає, що саме зниження кількості шлюбів є основною причиною низької народжуваності, що у майбутньому призведе до скорочення та старіння населення.

Минулого року у Японії зареєстрували менш як 500 000 шлюбів – це вперше, з 1930-х років. Окрім цього, у 2023 році у Японії на 5,1% впала народжуваність – за рік народилась 758 631 дитина – що стало рекордно низьким показником.

Опитування показали, що багато молодих японців не бажають створювати сім’ї через занепокоєння високою вартістю життя у великих містах, відсутністю хорошої роботи та культурою праці, яка ускладнює роботу для обох партнерів або через повернення жінок до повної зайнятості після народження дітей.

У відповідь влада почала реагувати різними способами: від будівництва садків до створення урядового застосунку для знайомств.

Однак економіст Такаші Кадокура заявив у блозі новин Yahoo Japan, що зусилля влади щодо сприяння шлюбу не принесли результатів, а кількість шлюбів не зростає через зростання кількості непостійних працівників, яким фінансово важко створити сім’ю.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.

Народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи.

15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.

Попри відведення військ з півночі Сирії після падіння режиму Башара Асада, Росія поки не поспішає залишати авіабазу Хмеймім у Латакії та військово-морську базу в Тартусі, повідомили агентству Reuters чотири сирійські посадовці.