Уряд Японії запустив застосунок для знайомств, аби підвищити народжуваність у країні

Джерело: CNN

Рівень народжуваності у Японії, який стрімко знижувався протягом останніх років, досяг ще одного рекордно низького рівня. Влада країни, намагаючись подолати демографічну кризу, запустила власний застосунок для знайомств.

З допомогою застосунку уряд сподівається заохотити молодих японців знайомитись, створювати сім’ю та народжувати дітей.

Згідно з новими даними, оприлюдненими в п’ятницю міністерством охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення, минулого року в країні з населенням 123,9 мільйона осіб було зареєстровано лише 727 277 народжень. Коефіцієнт народжуваності, який визначається як загальна кількість народжень жінки протягом життя, знизився з 1,26 до 1,20.

Щоб популяція залишалася стабільною, їй потрібен коефіцієнт народжуваності 2,1. Все, що вище цього, призведе до зростання населення з великою часткою дітей і молоді, як це спостерігається в Індії та багатьох африканських країнах.

Але в Японії рівень народжуваності був значно нижчим за стабільний показник 2,1 протягом півстоліття, кажуть експерти. Він впав нижче цього рівня після того, як глобальна нафтова криза 1973 року підштовхнула економіку до рецесії, і так і не відновилася.

Тенденція до зниження прискорилася в останні роки , коли кількість смертей щороку перевищує кількість народжених і призводить до скорочення загального населення – з далекосяжними наслідками для робочої сили, економіки, системи соціального забезпечення та соціальної структури Японії.

За даними МОЗ Японії, у 2023 році в країні зафіксовано 1,57 мільйона смертей – це більш ніж удвічі більше, ніж кількість новонароджених. Зменшилась минулоріч у кількість шлюбів, тоді як кількість розлучень зросла.

На думку експертів, скорочення населення Японії триватиме ще кілька десятків років і є певною мірою незворотним через структуру населення країни. Навіть якщо завтра Японія підвищить свій рівень народжуваності, кількість населення продовжуватиме падати, доки спотворене співвідношення молодих людей і літніх людей не збалансується.

Однак уряд зараз намагається пом’якшити вплив, створюючи нові державні установи, які зосередяться саме на цій проблемі. Влада вже започаткувала такі ініціативи, як розширення закладів догляду за дітьми, надання житлових субсидій батькам, а в деяких містах навіть оплата парам за народження дітей.

У Токіо місцеві посадовці пробують новий прийом: запуск урядового застосунку для знайомств, який знаходиться на ранній стадії тестування та буде повністю запущений до кінця цього року.

“Будь ласка, використовуйте це як “перший крок” для початку полювання за шлюбом”, — мовиться на вебсайті застосунку, додаючи, що систему штучного підбору партнерів надає столичний уряд Токіо.

Користувачів просять пройти “тест діагностики цінностей”, але також є можливість вказати бажані риси майбутнього партнера.

Застосунок навіть привернув увагу мільярдера Ілона Маска

“Я радий, що уряд Японії визнає важливість цього питання. Якщо не вжити радикальних заходів, Японія (і багато інших країн) зникне!”, – написав він на X.

Та експерти сказали CNN, що такий сценарій – зникнення країни – малоймовірний. Очікується, що в якийсь момент рівень народжуваності вирівняється, і країна пристосується. На той момент Японія може виглядати зовсім інакше, від її демографічного складу до економіки та внутрішньої політики, але вона не зникне просто так.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.