У Раді внесли заміну голови ТСК з побудови фортифікацій

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

У Верховній Раді внесли подання на заміну голови ТСК зі зведення фортифікацій та закупівлі дронів на тлі підозри Миколі Задорожньому, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Так, замість чинного голови ТСК Миколи Задорожнього, який нещодавно отримав підозру НАБУ пропонують призначити нового голову ТСК Олександра Бакумова.

Джерело: Ярослав Железняк

Працюю з Сашою вже 1,5 року в ТСК – можу сказати тільки позитивне. І враховуючи що він з Харкова, то одна з найкращих кандидатур на цю посаду, – висловив особисту думку Железняк.

Додамо, нещодавно фракція “Європейська Солідарність” закликала на засіданні Верховної Ради першим питанням відкликати підозрюваного в корупції  представника партії “Слуга народу” Миколу Задорожнього з голови ТСК з питань фортифікацій. Про це повідомила співголова фракції Ірина Геращенко.

Підозрюваних в корупції не можна й близько підпускати до розслідувань зловживань на оборонних спорудах, – пояснила Геращенко.

Також депутатка зауважила, що інформувала колег про застереження “ЄС” щодо цієї кандидатури. Парламентарі також говорили публічно про “непрофесійність і моральні якості” цього депутата.

Зауважимо, правоохоронці повідомили про підозру народному депутату України, який вимагав неправомірну вигоду за неперешкоджання в проведенні ремонту об’єктів інфраструктури на Сумщині.

Прокурори САП і детективи НАБУ викрили народного депутата України, який вимагав неправомірну вигоду за неперешкоджання в проведенні ремонтних робіт об’єктів інфраструктури на Сумщині. Нардепу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, – мовиться у повідомлені САП.

Додамо, що у повідомленні не зазначено імені фігуранта, однак агентству Інтерфакс-Україна стало відомо, що мовиться про нардепа IX скликання Миколу Задорожнього.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.

Очільник уряду наголосив, що будівництво міцних захисних рубежів – одна з головних цілей оборонної політики. Також прем’єр-міністр зауважив, що рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, коштом військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.

11 березня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Окрім ситуації на полі бою та забезпечення ЗСУ боєприпасами, обговорили зведення нових оборонних рубежів.

Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.

12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.