Южаніна: влада втрапила у «податкову пастку» через збільшення податкової ставки для бізнесу
Джерело: Ніна Южаніна/Telegram
Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що влада потрапила в “податкову пастку” через збільшення податкового навантаження на бізнес.
“Бажання влади отримати більше доходів в бюджет через збільшення податкового навантаження на бізнес має наслідком пригнічення та скорочення підприємницької активності, що, в свою чергу, призводить до зниження податкових надходжень. Це і є “податкова пастка”, – пояснила вона.
За її словами, цей процес відображає “крива Лаффера”, яка демонструє залежність доходів бюджету від рівня податкових ставок, оптимальний розмір яких забезпечує максимальні податкові надходження.

Фото: Южаніна
Як зауважила Южаніна, уряд перейшов цю оптимальну межу у проєкті №11416, запропонувавши значне збільшення податків, що будуть непосильні бізнесу та не забезпечать очікувані доходи бюджету.
“Вже сьогодні (до запровадження підвищених ставок) бачимо збільшення попиту на придбання автомобілів (їх вартість може зрости на 15% через запровадження військового збору), а завтра (якщо проєкт буде прийнято) побачимо стагнацію ринку авто, як і зменшення споживання пального (+2,5 гривні на 1 літрі) та продажу всіх товарів і послуг (+1% з обороту підприємств поряд зі сплатою податку на прибуток)”, – наголосила нардепка.
Вона додала, що завтра доведеться констатувати про зростання тінізації економіки через зменшення платоспроможного попиту, який знайде відповідну тіньову пропозицію.
“Але влада цього не розуміє”, – резюмувала Южаніна.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що, за її інформацією, рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах найвищого керівництва держави.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.
На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).
Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.
Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.
Кабінет Міністрів України пропонує змінити перелік студентів та освітян, які можуть отримати відстрочки від призову на військову службу.