Продавали криміналітету трофейні кулемети та вибухівку: СБУ викрила ділків у трьох областях
Джерело: Служба безпеки України
СБУ та Нацполіція у трьох областях України викрили ділків, які продавали криміналітету трофейну зброю – кулемети та вибухівку. Підозрюваним загрожує до семи років ув’язнення.
У результаті комплексних заходів у Київській, Донецькій та Дніпропетровській областях “на гарячому” затримано п’ятьох організаторів нелегального бізнесу.
Фігуранти намагались продати криміналітету зразки бойових засобів ураження, які вони знайшли на місцях колишніх боєзіткнень.
Зокрема у затриманих вилучили російські кулемети “Печеніг” і “Корд”, автомати АК-12, протитанкові гранатомети та вибухівку.
На Київщині затримано представника добровольчого формування територіальної громади столиці, який торгував трофейним озброєнням. Потенційних клієнтів він шукав на інтернет-форумах та через власні зв’язки у кримінальних колах.
Зброю він зберігав на покинутій недобудові поблизу Києва.
Правоохоронці затримали його на спробі нелегального збуту автомата АК-74 та чотирьох бойових гранат.
Під час огляду схрону та обшуків за місцем проживання затриманого додатково вилучено:
- 4 кг вибухівки з електродетонаторами
- понад 20 гранатометних пострілів
- 16 бойових гранат
- два автомати Калашникова
- два пістолети, зокрема системи Макарова
- понад 2 тис. набоїв різного калібру
На Донеччині затримано двох ділків, які торгували трофейним озброєнням у прифронтових районах області.
Першого затримали, коли він намагався отримати кошти – 32 000 доларів – за продаж цілого арсеналу засобів ураження, серед яких – великокаліберні кулемети “Утьос” та “Корд”, снайперська гвинтівка Драгунова та протитанковий ракетний комплекс “Фагот”.
Неподалік передової правоохоронці затримали іншого фігуранта, який “домовлялися” про збут нової партії зброї.
У Дніпрі затримано ексспівробітника розформованої міліції і його спільника. Фігуранти прагнули підпільно продати російський великокаліберний кулемет “Печеніг” та чотири автомати Калашникова.
Усім затриманим повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Зловмисники перебувають під вартою.
- Співробітники Служби безпеки викрили двох ділків, які вимагали гроші у родичів українських військовополонених, обіцяючи обмін.
- Правоохоронці ліквідували ще два канали нелегального збуту зброї та боєприпасів у Рівненській та Івано-Франківській областях – зловмисники хотіли продати російську “трофейну” зброю та вибухівку.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.