На Сумщині знешкодили бойову частину ворожої ракети
Джерело: пресслужба МВС
На Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59.
Повідомляється, що російська ракета не вибухнула, впавши у лісі на прикордонні.
Своєю чергою, мобільна група відділу вибухотехнічної служби вирушила на місце падіння, знешкодила боєприпас, а згодом — підірвала на спеціальному полігоні.
У поліції нагадали, що у випадку виявлення будь-яких боєприпасів, підозрілих предметів, схожих на боєприпаси, чи їхніх частин у жодному разі не торкатися їх. Натомість необхідно викликати екстрені служби за номером 112, 101 чи 102.
Раніше на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.
Також на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.
Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.
Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.
Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.