Reuters: З осені РФ і Китай можуть розпочати торгівлю за бартером
Джерело: Reuters
Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, повідомили Reuters три джерела. Деякі угоди очікуються вже цієї осені, оскільки обидві країни хочуть уникнути банківських систем, контрольованих США.
Бартерна торгівля дозволить Москві та Пекіну обійти платіжні проблеми, зменшити увагу західних регуляторів і обмежити валютні ризики. Росія розробляє правила для бартерної торгівлі, і є припущення, що Китай робить те ж саме.
Ще в лютому міністерство економіки Росії опублікувало документ, який рекомендує компаніям проводити бартерні операції. У ньому є інструкція з розрахунку витрат, митних зборів, вимоги до бухгалтерського обліку та шаблони контрактів для різних видів бартеру. Документ описує бартер як “ефективний спосіб уникнути міжнародних розрахунків”.
Джерело в російській промисловій фірмі повідомило, що обговорюється експорт металів з РФ в обмін на китайське обладнання.
- Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.
- Ситуація з російськими платежами до Китаю продовжує погіршуватися: китайські банки почали повертати до Росії близько 80% переказів у юанях.
- Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Baidu, а також стартапи, активно закуповують напівпровідники високосмугової пам’яті (HBM) від Samsung Electronics через побоювання можливих санкцій США на експорт мікросхем до Китаю.
- Російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.
В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.
З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.