Reuters: З осені РФ і Китай можуть розпочати торгівлю за бартером
Джерело: Reuters
Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, повідомили Reuters три джерела. Деякі угоди очікуються вже цієї осені, оскільки обидві країни хочуть уникнути банківських систем, контрольованих США.
Бартерна торгівля дозволить Москві та Пекіну обійти платіжні проблеми, зменшити увагу західних регуляторів і обмежити валютні ризики. Росія розробляє правила для бартерної торгівлі, і є припущення, що Китай робить те ж саме.
Ще в лютому міністерство економіки Росії опублікувало документ, який рекомендує компаніям проводити бартерні операції. У ньому є інструкція з розрахунку витрат, митних зборів, вимоги до бухгалтерського обліку та шаблони контрактів для різних видів бартеру. Документ описує бартер як “ефективний спосіб уникнути міжнародних розрахунків”.
Джерело в російській промисловій фірмі повідомило, що обговорюється експорт металів з РФ в обмін на китайське обладнання.
- Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.
- Ситуація з російськими платежами до Китаю продовжує погіршуватися: китайські банки почали повертати до Росії близько 80% переказів у юанях.
- Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Baidu, а також стартапи, активно закуповують напівпровідники високосмугової пам’яті (HBM) від Samsung Electronics через побоювання можливих санкцій США на експорт мікросхем до Китаю.
- Російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.