2024 рік може стати найтеплішим в історії спостережень
Джерело: Euractive
2024 рік може стати найтеплішим за всю історію спостережень, свідчать дані Європейського центру з питань зміни клімату Copernicus. Липень 2024 року виявився другим найспекотнішим місяцем за всю історію, завершивши 13-місячну серію температурних рекордів.
Цьогорічний липень лише трохи поступився липню 2023 року, коли було зафіксовано найвищі температури. Температура у липні була на 1,48 градуса за Цельсієм вищою за доіндустріальний рівень 1850-1990 років, а за останні 12 місяців цей показник зріс до 1,64 градуса. Крім того, у липні були відзначені два найспекотніші дні за всю історію спостережень.
Від січня по липень середня глобальна температура перевищувала середній показник 1991-2020 років на 0,7 градуса за Цельсієм. Науковці зазначають, що це робить 2024 рік найбільш ймовірним кандидатом на звання найтеплішого року в історії.
Значно вищі за середні температури були зафіксовані у Південній та Східній Європі, західній частині США, на заході Канади, у більшій частині Африки, на Близькому Сході, в Азії та на сході Антарктиди.
Температура світового океану також залишається близькою до рекордних рівнів, лише на 0,1 градуса нижчою, ніж у липні 2023 року.
- Літо 2023 року було найтеплішим на планеті з початку ведення записів у 1940 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу.
- Минулого вересня глобальна температура повітря з високим відривом підскочила до нового рекордного рівня, що приголомшило вчених.
- Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.
- За даними Українського гідрометеорологічного центру, близькі до максимальних, а подекуди й рекордні температури, які впродовж липня фіксували по всій території країни, пов’язані зі змінами клімату.
Двом підозрюваним, які знущалися з диких кабанів на Тернопільщині, суд обрав запобіжні заходи.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.