2024 рік може стати найтеплішим в історії спостережень
Джерело: Euractive
2024 рік може стати найтеплішим за всю історію спостережень, свідчать дані Європейського центру з питань зміни клімату Copernicus. Липень 2024 року виявився другим найспекотнішим місяцем за всю історію, завершивши 13-місячну серію температурних рекордів.
Цьогорічний липень лише трохи поступився липню 2023 року, коли було зафіксовано найвищі температури. Температура у липні була на 1,48 градуса за Цельсієм вищою за доіндустріальний рівень 1850-1990 років, а за останні 12 місяців цей показник зріс до 1,64 градуса. Крім того, у липні були відзначені два найспекотніші дні за всю історію спостережень.
Від січня по липень середня глобальна температура перевищувала середній показник 1991-2020 років на 0,7 градуса за Цельсієм. Науковці зазначають, що це робить 2024 рік найбільш ймовірним кандидатом на звання найтеплішого року в історії.
Значно вищі за середні температури були зафіксовані у Південній та Східній Європі, західній частині США, на заході Канади, у більшій частині Африки, на Близькому Сході, в Азії та на сході Антарктиди.
Температура світового океану також залишається близькою до рекордних рівнів, лише на 0,1 градуса нижчою, ніж у липні 2023 року.
- Літо 2023 року було найтеплішим на планеті з початку ведення записів у 1940 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу.
- Минулого вересня глобальна температура повітря з високим відривом підскочила до нового рекордного рівня, що приголомшило вчених.
- Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.
- За даними Українського гідрометеорологічного центру, близькі до максимальних, а подекуди й рекордні температури, які впродовж липня фіксували по всій території країни, пов’язані зі змінами клімату.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.