У «Резерв+» розробляють електронне направлення на ВЛК

Джерело: телемарафон

У 2024 році в застосунку “Резерв+” планують впровадити кілька нових функцій, серед яких – електронне направлення на ВЛК, онлайн-вишколи, відстрочки для студентів і багатодітних батьків, а також онлайн-рекрутинг. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Зокрема, Міноборони працює над реалізацією функції онлайн-рекрутингу, що дозволить громадянам швидко мобілізуватися або підписати контракт через кілька кліків у застосунку “Резерв+”. Повний процес вже розроблено і він готовий до впровадження.

Також розробляється функція електронного направлення на ВЛК, яку можна буде згенерувати через “Резерв+” без необхідності відвідувати ТЦК та СП. Ця функція стане доступною до кінця 2024 року і буде корисною як для планових оглядів, так і для переатестації обмеженої придатності.

Крім цього, у “Резерв+” з’явиться онлайн-відстрочка для студентів денної форми навчання та багатодітних батьків. Цю функцію буде реалізовано через інтеграцію з іншими державними реєстрами, що дозволить автоматично надавати відстрочку – без необхідності стояти в чергах.

Катерина Черногоренко також зазначила, що, попри завершення строків на оновлення даних, застосунок “Резерв+” продовжує має попит серед громадян, які щодня авторизуються та оновлюють свої дані.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.