Вимагають зняти санкції: китайський виробник мікросхем подає в суд на Пентагон

Джерело: Bloomberg

Китайський виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. (AMEC) подав позов проти Пентагону, вимагаючи виключити його з чорного списку, що забороняє вести бізнес з американськими фірмами.

AMEC стверджує, що потрапила до списку через несправедливе звинувачення у зв’язках з китайською армією. Пентагон обґрунтував рішення наявністю нагороди від міністерства промисловості Китаю.

AMEC намагається оскаржити включення себе до чорного списку США, спрямованого на захист національної безпеки. Компанія є одним із провідних постачальників обладнання для виробництва напівпровідників, що важливо для технологічних амбіцій Китаю.

AMEC конкурує з американськими гігантами Applied Materials і Lam Research. Засновник компанії Джеральд Інь, який здобув ступінь доктора наук в Каліфорнійському університеті і працював в Intel, наголошує, що керівництво AMEC переважно “американське”.

Цього року Пентагон додав AMEC та інші великі китайські технологічні компанії, як-от Yangtze Memory Technologies і підрозділ Hesai Group, до чорного списку. До нього також входять Huawei та SMIC. У 2021 році США виключили Xiaomi зі списку після рішення суду на користь компанії.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.