Вимагають зняти санкції: китайський виробник мікросхем подає в суд на Пентагон
Джерело: Bloomberg
Китайський виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. (AMEC) подав позов проти Пентагону, вимагаючи виключити його з чорного списку, що забороняє вести бізнес з американськими фірмами.
AMEC стверджує, що потрапила до списку через несправедливе звинувачення у зв’язках з китайською армією. Пентагон обґрунтував рішення наявністю нагороди від міністерства промисловості Китаю.
AMEC намагається оскаржити включення себе до чорного списку США, спрямованого на захист національної безпеки. Компанія є одним із провідних постачальників обладнання для виробництва напівпровідників, що важливо для технологічних амбіцій Китаю.
AMEC конкурує з американськими гігантами Applied Materials і Lam Research. Засновник компанії Джеральд Інь, який здобув ступінь доктора наук в Каліфорнійському університеті і працював в Intel, наголошує, що керівництво AMEC переважно “американське”.
Цього року Пентагон додав AMEC та інші великі китайські технологічні компанії, як-от Yangtze Memory Technologies і підрозділ Hesai Group, до чорного списку. До нього також входять Huawei та SMIC. У 2021 році США виключили Xiaomi зі списку після рішення суду на користь компанії.
- Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Baidu, а також стартапи, активно закуповують напівпровідники високосмугової пам’яті (HBM) від Samsung Electronics через побоювання можливих санкцій США на експорт мікросхем до Китаю.
- Уряд Індії розпочав великий проєкт, вартість якого оцінюється приблизно в 15 мільярдів доларів. Він полягає у будівництві трьох заводів для виробництва напівпровідникових інтегральних мікросхем, оголосив прем’єр-міністр Нарендра Моді під час онлайн-церемонії закладання фундаменту нових підприємств.
- Знехтувавши санкціями, Росія отримала майже 4 мільярди доларів у вигляді заборонених напівпровідників з початку війни проти України. Багато технологій відправили через кластер підставних компаній у Гонконгу.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.
Під час рейсу авіакомпанії Swiss Air із Цюріха до Брюсселя одному з пасажирів стало зле — тоді екіпаж звернувся за допомогою до людей із медичними знаннями на борту. На заклик відгукнулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, котра і надала першу допомогу ще до посадки літака.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що у четвер, 28 листопада підпише закон про державний бюджет на 2025 рік.