Благодійний фонд «Охматдит» відмовився переказувати зібрані кошти на рахунок лікарні

Джерело:Володимир Жовнір, Євген Вембер

Благодійний фонд “Охматдит – здорове дитинство” відмовився переказувати гроші на рахунок лікарні. Про це повідомили як генеральний директор лікарні Володимир Жовнір, так і голова благодійного фонду.

Гроші збирали для ремонту лікарні саме на рахунки фонду. Він мав бути замовником тендеру на ремонт, однак у липні його скасували через скандал.

Генеральний директор лікарні Володимир Жовнір зазначив, що після цього комунікація між фондом і лікарнею погіршилася.

“Сьогодні дії фонду підтвердили, що ми з ними маємо зовсім різне бачення того, як лікарня має відновлюватись. Зранку ми дізнались, що БО “Благодійний фонд Охматдит – здорове дитинство” не планує переказувати кошти на рахунок НДСЛ “Охматдит”. Тобто станом на 16 серпня 2024 року 378 млн грн залишаються на рахунку в БО “Благодійний фонд Охматдит – здорове дитинство”, – повідомив Жовнір.

Він каже, що шокований такою поведінкою фонду і вимагає переказати зібрані гроші безпосередньо лікарні.

“Сьогодні лікарня розглядає імовірність розірвати правовідносини з фондом через те, що їхні дії є недобросовісними а також, імовірно, шахрайськими. Ми будемо рухатись у правовій площині щодо коштів, зібраних саме для лікарні”, – додав гендиректор лікарні.

Своєю чергою, фонд каже, що готовий оплатити відновлення лікарні, але досі не отримав жодних запитів.

“Фонд готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні: медичне обладнання чи відновлення будівель, пошкоджених внаслідок російської атаки. Та за весь час ми не отримали від лікарні “Охматдит” жодного листа про будь-яку подібну цільову потребу”.

Крім того, представники фонду стверджують, що на них тиснуть:

“Ми отримали лист від Національної поліції України про проведення досудового слідства та витребування копій документів. На нас тиснуть, щоб ми перерахували кошти на казначейські рахунки лікарні. Вже і зараз.  (…) Якщо ми виконаємо вимогу МОЗ про передачу коштів, то грубо порушимо законодавство“, – йдеться у заяві голови благодійного фонду.

Удар по “Охматдиту”

Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.

Відновлення лікарні

Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.

У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.

За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.

  • Після розголосу щодо наміру залучити технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу 8 липня, фонд “Охматдит” прокоментував тендер на 14 млн грн.
  • Дитяча лікарня “Охматдит” частково відновила свою діяльність після російської ракетної атаки 8 липня.
  • У Києві біля руїн “Охматдиту” провели реквієм за загиблими внаслідок російського удару по лікарні.
  • Станом на 10 липня спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проаналізували понад 30 частин та уламків ракети, якою російські війська вдарили по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.