Євросоюз прогнозує складну зиму для українців через втрату половини енергопотужностей
Джерело: Financial Times
Внаслідок обстрілів та бойових дій Україна втратила половину енергопотужностей. Тож нині, зауважила єврокомісарка із питань енергетики Кадрі Сімсон, Євросоюз прогнозує найскладнішу зиму для українців.
У НЕК “Укренерго” раніше поінформували, що енергосистема досі відновлюється після восьми масованих російських атак, у ній зберігається дефіцит потужності. Тоді як на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.
Сімсон попередила, що відсутність електропостачання означає відсутність доступу до основних послуг: водяні помпи та каналізаційні мережі не працюватимуть, опалення може бути відключено. Вона попередила, що деякі місця в Україні можуть стати непридатними для життя під час зимових морозів.
І попри те, що ЄС підтримує Україну у ремонті та реконструкції енергосектору, однак, заявила єврокомісарка, міжнародне співтовариство “має зробити набагато більше”.
Зокрема Сімсон перелічила кроки, які має зробити Україна та міжнародна спільнота, аби не допустити гуманітарної катастрофи:
- Перше, де це можливо, пошкоджені об’єкти електро- та теплогенерації мають бути відремонтовані та відновлені.
- Друге, якнайбільша кількість невеликих децентралізованих генераторів, які можуть бути швидко введені в експлуатацію, має бути передана в Україну.
- Третє, сонячні системи на дахах мають розгорнути якнайшвидше для забезпечення електроенергією шкіл, лікарні, громадських та житлових будинків. Вона пояснила, що децентралізована генерація електроенергії менш схильна до російських атак.
- Четверте, максимальний обсяг електроенергії, який може бути експортований в Україну з інших країн Європи, має поступово збільшитися.
- П’яте, має бути розширена пропускна спроможність на кордонах.
- Шосте, необхідно посилити пасивний захист енергетичної інфраструктури та протиповітряну оборону довкола критично важливих установок.
Я закликаю всіх, хто має можливість допомогти Україні до настання холодної пори року, зробити це. Європейська комісія допоможе надати вашу підтримку. Сьогодні потрібні безпрецедентні зусилля солідарності та щедрості. Україну не можна залишати на самоті, коли вона готується до найскладнішої зими, — написала єврокомісарка.
Зауважимо, 13 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалили три рішення для розвитку розподіленої генерації. Зокрема затверджено Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року та план заходів з його реалізації.
Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP
- Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
- Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
- Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
- Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.