З Покровська будуть примусово евакуювати родини з дітьми — МВА
Джерело: очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Фейсбуці.
На Донеччині розпочнуть примусову евакуацію сімей з дітьми з Покровської громади. Рішення стосуватиметься 13 населених пунктів.
Серед них Покровськ і Родинське, села Гнатівка, Даченське, Жовте, Зелене, Лисівка, Новопавлівка, Новоукраїнка, Пушкіне, Ріг, Сухий Яр, Троянда і Чунишине.
Рішення щодо обов’язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з їхніми батьками або особами, які їх замінюють, або іншими законними представниками, ухвалили на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Донецької області.
“Тут досі живе понад 53 тисячі людей, у тому числі майже 4 тисячі дітей, але за останній час фронт підійшов занадто близько до Покровщини, і на це слід реагувати належним чином, – написав Філашкін. – Безпека дітей – це відповідальність дорослих. Коли наші міста опиняються в зоні досяжності фактично будь-якої ворожої зброї, рішення про евакуацію – необхідне і неминуче. Евакуація рятує життя!”.
Раніше глава Покровської МВА Сергій Добряк казав, що у місті залишається ще третина від довоєнної кількості дітей – 4 788 із 13 700. За його словами, мешканці Покровська мають максимум два тижні на евакуацію через наступ ЗС РФ.
Станом на 8 серпня, тобто 11 днів тому, російські війська підійшли на 15 км до Покровська, заявляв експерт Bild. На початку року російські війська стояли за 38 км від Покровська.
За оцінками експерта з аналізу відкритих даних Юліана Рьопке, росіяни просуваються на близько 5 км щотижня, а українська оборона “частково руйнується” на цьому напрямку.
В етері “Еспресо” начальник служби зв’язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Іван Сєкач казав, що ЗС РФ на цьому напрямку не планує втрачати ініціативу. Саме тут ворог постійно проводить штурмові дії.
“Полегшення не відбулося із ситуацією на Курщині. Противник не хоче залишати цей напрямок та втрачати тут свою ініціативу, тому ворожі штурми продовжуються у великій кількості”, – сказав він.
Росіяни застосовують тактику малих груп, на яку більше витрачає боєприпасів. Іншими словами, артилерії важко уразити двох людей, які рухаються, а також FPV-дронам важко їх дістати, бо вони ховаються в посадках. З цих причин на цьому напрямку йде більший розхід снарядів, але боєприпаси є, хоч їх і потрібно ще більше.
- У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 серпня. Загалом від початку цієї доби відбулося 110 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.