Південна Корея спорядить Україні більше обладнання для розмінування
Джерело: Reuters
Південна Корея надасть Україні більше обладнання для розмінування, повідомив південнокорейський посадовець 16 липня після візиту президента Юн Сук Йоля до Києва, де він пообіцяв збільшити військову та гуманітарну допомогу у боротьбі з Росією.
Так, заступник радника Юна з національної безпеки Кім Те Хьо заявив, що Південна Корея планує збільшити постачання обладнання для розмінування, оскільки потреба України в них була оцінена як “надзвичайно величезна”.
Юн пообіцяв збільшити допомогу під час переговорів із президентом України Володимиром Зеленським 15 липня під час раптового візиту до Києва після участі в саміті НАТО в Литві та відвідування Польщі, де він висловив солідарність з Україною.
Південна Корея є союзником США та великим експортером зброї, але країна чинить опір тиску Заходу в необхідності озброїти Україну безпосередньо, посилаючись на ділові зв’язки з Росією та вплив Москви на Північну Корею.
На пресконференції після суботньої зустрічі Юн зауважив, що Південна Корея розширить масштаб військових постачань Україні цього року після минулорічного спорядження нелетальних товарів, таких як бронежилети та шоломи.
“Ми сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим”, – заявив Юн Сок Йоль.
Також він зазначив, що минулого року уряд Республіки Корея виділив 100 млн доларів на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме 150 млн доларів.
Юн Сок Йоль додав, що уряд Республіки Корея також розгляне можливість надання Світовим банком 10 млн доларів на підтримку України.
- Сьогодні, 15 липня, у Києві президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йоль та першою леді Кім Кон Хі.
- Лідери Південної Кореї та НАТО заявили, що розширять співпрацю з питань глобальної безпеки, включаючи Україну та Північну Корею.
- 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.