Південна Корея спорядить Україні більше обладнання для розмінування
Джерело: Reuters
Південна Корея надасть Україні більше обладнання для розмінування, повідомив південнокорейський посадовець 16 липня після візиту президента Юн Сук Йоля до Києва, де він пообіцяв збільшити військову та гуманітарну допомогу у боротьбі з Росією.
Так, заступник радника Юна з національної безпеки Кім Те Хьо заявив, що Південна Корея планує збільшити постачання обладнання для розмінування, оскільки потреба України в них була оцінена як “надзвичайно величезна”.
Юн пообіцяв збільшити допомогу під час переговорів із президентом України Володимиром Зеленським 15 липня під час раптового візиту до Києва після участі в саміті НАТО в Литві та відвідування Польщі, де він висловив солідарність з Україною.
Південна Корея є союзником США та великим експортером зброї, але країна чинить опір тиску Заходу в необхідності озброїти Україну безпосередньо, посилаючись на ділові зв’язки з Росією та вплив Москви на Північну Корею.
На пресконференції після суботньої зустрічі Юн зауважив, що Південна Корея розширить масштаб військових постачань Україні цього року після минулорічного спорядження нелетальних товарів, таких як бронежилети та шоломи.
“Ми сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим”, – заявив Юн Сок Йоль.
Також він зазначив, що минулого року уряд Республіки Корея виділив 100 млн доларів на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме 150 млн доларів.
Юн Сок Йоль додав, що уряд Республіки Корея також розгляне можливість надання Світовим банком 10 млн доларів на підтримку України.
- Сьогодні, 15 липня, у Києві президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йоль та першою леді Кім Кон Хі.
- Лідери Південної Кореї та НАТО заявили, що розширять співпрацю з питань глобальної безпеки, включаючи Україну та Північну Корею.
- 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.