Дві скибки шинки на день можуть підвищити ризик діабету 2 типу на 15% – дослідження
Джерело: The Lancet
Вживання обробленого або червоного м’яса підвищує ризик діабету 2-го типу, до того ж лише дві скибочки шинки на день підвищують небезпеку на 15%, про що свідчить найбільше такого роду дослідження.
В дослідженні, під керівництвом Кембриджського університету, взяли участь 2 мільйони людей з усього світі. Воно надає вичерпні докази зв’язку між вживанням м’яса і хворобою, яка становить одну з найсерйозніших небезпек для глобального здоров’я.
Понад 400 мільйонів людей мають діабет 2-го типу, який є основною причиною сліпоти, ниркової недостатності, інфарктів, інсультів та ампутації нижніх кінцівок. Дослідження свідчать про те, що одним з основних способів зниження ризику захворювання є покращення дієти, а також підтримання нормальної ваги та більше руху.
Експерти, які провели метааналіз даних, зазначили, що результати підтверджують рекомендації щодо обмеження споживання обробленого та червоного м’яса.
Дослідники виявили, що щоденне споживання 50 г обробленого м’яса, що еквівалентно двом скибочкам шинки, пов’язане з підвищенням ризику діабету 2-го типу на 15%. Споживання 100 г м’яса птиці на день пов’язане з підвищенням ризику на 8%.
Дослідники виявили, що наслідки від споживання м’яса птиці менші ніж вживання обробленого та необробленого червоного м’яса.
Експерти, які не брали участі в дослідженні, заявили, що ці висновки узгоджуються з поточними рекомендаціями щодо здорового харчування.
Результати опубліковані в журналі Lancet Diabetes & Endocrinology.
- Результати дослідження, проведеного науковцями з Імперського коледжу Лондона, Університету медичних наук в Ірані та коледжу Нового університету Осло в Норвегії, свідчать, що швидка ходьба ефективніше знижує ризик виникнення діабету 2-го типу, ніж ходьба в повільному темпі.
- Аналіз, опублікований у середу, 15 листопада, в журналі BMC Medicine, спираючись на дані 37 досліджень, додає докази того, що споживання меншої кількості продуктів тваринного походження – особливо обробленого м’яса – і заміна їх цільнозерновими, бобовими та горіхами пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.