З початку року міжнародні партнери виділили $23 млрд для покриття дефіциту українського бюджету – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль/Facebook
16 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність міжнародним партнерам, котрі від початку 2023 року виділили більш як 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету.
Він зазначив, що за шість місяців цього року до держбюджету надійшли 1 трлн 302 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Тоді як видатки за цей час становили 1 трильйон 784 млрд грн.
Шмигаль висловив вдячність всім платникам податків, які працюють для економічної стійкості.
Та наголосив, що абсолютним пріоритетом видатків залишається безпека та оборона, що становить близько половини всіх коштів бюджету. Водночас на другому місці – соціальні програми, на які за шість місяців виділили 231 млрд грн.
Також серед основних програм видатків: медицина, освіта, підтримка регіонів та відновлення. Зокрема вже виділили понад 1,7 млрд грн на відновлення медзакладів у дев’яти областях України. Також розпочали прокладання магістральних водогонів на Дніпропетровщині для забезпечення людей питною водою після російського теракту на Каховській ГЕС. Виділили на цей проєкт 1,5 млрд грн, та планують завершити роботи до осені.
Для відновлення економіки продовжуємо програму безповоротних грантів єРобота. У межах десятої хвилі подачі заявок за програмою “Власна справа” виділено 72 млн грн для 306 бізнесів. Загалом від початку 2023 року переможцями програми стали вже 2 800 підприємців, яким буде надано гранти на 665 млн грн, — зазначив у повідомленні глава уряду.
- Кабінет міністрів України виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату допомоги українцям, які повернулися з полону, та родинам тих, хто досі перебуває в полоні.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен виступила за подвоєння підтримки України на тлі війни з Росією, заявивши, що це найкращий спосіб допомоги світовій економіці.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що професора, котрий неетично висловився стосовно українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Омбудсман вже підготував відповідні листи.
Державний департамент США рекомендував американським громадянам, котрі перебувають у Білорусі, “негайно виїхати” з країни, а тим, хто збирався відвідати республіку, відмовитися від поїздки.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.