Майже усі великі банки Киргизстану зупинили перекази до Росії — росЗМІ

Джерело: росЗМІ

Великі банки Киргизстану призупинили перекази між російськими та киргизькими банками через нові санкції проти Росії.

Зокрема до списку увійшли: Бакай Банк, Демір Банк, Дос-Кредобанк, Керемет Банк, Банк Азії, Оптіма Банк, Елдік Банк (РСК Банк), Киргизкомерцбанк, MBANK та Киргизький інвестиційно-кредитний банк (KICB).

Національний банк Киргизстану пояснив, що комерційні банки зобов’язані дотримуватися законів про боротьбу з фінансуванням тероризму та відмиванням грошей. Це включає перевірку клієнтів у межах політики “Знай свого клієнта” та надання документів, що підтверджують законність операцій та джерел коштів. Банки несуть відповідальність за збереження вкладів та зобов’язані оцінювати та знижувати ризики, включаючи дотримання норм у сфері протидії фінансуванню тероризму та легалізації злочинних доходів.

Пояснюється, що у відповідь на антиросійські обмеження банки Киргизстану почали вживати додаткових заходів, щоб не потрапити під вторинні санкції. Зокрема, посилили перевірку клієнтів та контрагентів щодо їхнього перебування у санкційних списках.

Ми повідомляли, що банки Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану почали частіше відмовлятися у прийомі коштів від компаній РФ. Банки пояснюють це тим, що не хочуть “потрапити під роздачу у зв’язку з санкціями США”.

Це випливає з огляду діяльності транспортних компаній ПЕК, Digital ЗЕД, GTL та Logita Trade.

Зауважується, що частка відмов у платежах через банки Центральної Азії лише у липні зросла до 30%.

Банки запитують все більше додаткових документів і пояснень, зокрема стосовно даних про компанії, засновників, клієнтів, джерела коштів та деталі угод. Проблеми посилилися у другому кварталі 2024 року і виникають навіть за платежів національними валютами.

Найбільше проблем виникає при оплаті товарів через банки Середньої Азії в інші країни, зокрема Китай, — заявила засновниця Digital ЗЕД Анна Фомічова.

Формат транскордонних переказів змінюється щодня і компанії постають перед труднощами, зокрема й щодо зростання кількості повернень та відмов у переказах. Проблеми з переказами підтвердили у Торгово-промисловій палаті РФ.

Раніше ми повідомляли, що один з найбільших державних банків Китаю, Bank of China, заявив про відмову співпрацювати з Московською біржею після запровадження чергових санкції США.

Заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни.

Також стало відомо, що понад 98% китайських банків перестали приймати прямі платежі з Росії, що може створити серйозні проблеми для російського бізнесу. Згідно з російськими ЗМІ, відмови в обслуговуванні почалися в липні, коли місцеві банки Китаю, котрі раніше стабільно співпрацювали з російськими компаніями, масово припинили проводити транзакції.

Регіональні китайські банки, котрі орієнтуються на внутрішній ринок, протягом місяців були основними партнерами для російських компаній. Але тепер російський бізнес змушений шукати альтернативні шляхи для фінансових операцій, використовуючи посередників у третіх країнах.

Раніше Сполучені Штати Америки готувалися запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.

Президент Володимир Зеленський зреагував на повідомлення про затримання українського боксера Олександра Усика в аеропорту Кракова у вівторок, 17 вересня. Запевнив, що спортсмена вже відпустили.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).