СБУ затримала інформатора, який «звітував» ФСБ про наслідки удару по кафе у Краматорську

Джерело: пресслужба СБУ

Служба безпеки України затримала ворожого інформатора, який “звітував” Федеральній службі безпеки Росії про наслідки удару російських військ по кафе у Краматорську.

Фото: СБУ

“Контррозвідники Служби безпеки затримали на Донеччині інформатора ФСБ, який збирав розвіддані про наслідки ракетного удару РФ по кафе у центрі Краматорська 27 червня. Це завдання він отримав одразу після повітряної атаки на місто”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що найбільше ФСБ цікавила інформація про кількість загиблих і травмованих людей внаслідок вогневого ураження.

Також агресор намагався отримати максимум відомостей щодо можливої приналежності потерпілих до Сил оборони України.

Встановлено, що, крім вказаного факту, інформатор ФСБ приховано відслідковував місця базування та переміщення українських захисників на території прифронтового міста.

Як пояснили в СБУ, розвідінформація потрібна була окупантам для підготовки нових повітряних ударів по регіону.

Служба безпеки викрила і затримала зловмисника під час виконання ним нового ворожого завдання у Краматорську.

За даними слідства, інформатором ФСБ виявився місцевий житель, якого спецслужба РФ залучила до співпраці навесні цього року. У поле зору агресора він потрапив через власні антиукраїнські коментарі в різних Telegram-каналах.

Як повідомляється, подальшу комунікацію здійснювали через месенджер. Для конспірації фігурант зареєстрував свій акаунт під вигаданим іменем. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру.

Нині він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

ДОВІДКОВО. 27 червня росіяни поцілили ракетою “Іскандер” в піцерію в Краматорську, де в цей час перебувало багато людей, зокрема й дітей. Унаслідок удару загинули 12 цивільних, зокрема троє дітей. Крім того, ще 60 осіб постраждали.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.