Уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти росіян, причетних до депортації дітей з території України
Джерело: сайт уряду Великої Британії.
17 липня уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти росіян, причетних до незаконної депортації дітей з окупованих теренів України. Зокрема у новому пакеті застосували обмеження щодо міністерки культури Росії Ольги Любимової та міністра освіти Сергія Кравцова.
Нові санкції оголосив міністр закордонних справ країни Джеймс Клеверлі. У пакеті вказано 14 нових пунктів, доданих у режим санкцій.
“Ці особи (російські міністри, – ред.) відіграли підступну роль у розрахованій Росією програмі депортації, спрямованій на знищення української культурної та національної ідентичності. Понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовані російською владою до Росії або на тимчасово контрольовану нею територію “, – наголосили у британському уряді.
Обмеження торкнулися також двох російських пропагандистів через поширення інформації, спрямованої на розпалювання насильства та ненависті до української народу. Один із них – Антон Красовський, колишній ведучий Russia Today. Пропагандист у прямому етері закликав топити та спалювати українських дітей.
“У жахливій програмі примусової депортації дітей і сповненій ненависті пропаганді ми бачимо справжній намір Путіна – стерти Україну з карти світу. Сьогоднішні санкції притягують до відповідальності тих, хто підтримує режим Путіна, включно з тими, хто бачить знищення України, розпад її національної ідентичності та її майбутнього”, – прокоментував Джеймс Клеверлі.
Від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну під санкції потрапили вже понад 1 600 фізичних та юридичних осіб РФ.
- Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вдерлася в Україну, але дослідники звинувачують деякі відомі фірми в порушенні своєї обіцянки.
- Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.