Цукерберг заявив, що Білий дім тиснув на Meta, намагаючись цензурувати дописи про COVID-19

Джерело: Reuters

Марк Цукерберг заявив, що високопосадовці адміністрації президента США Джо Байдена тиснули на його Meta Platforms, аби цензурувати певні дописи про COVID-19 у період пандемії.

Про це він написав у листі судовому комітету Палати представників США від 26 серпня. Він додав, що більше не погодиться на подібні умови Білого дому, якщо вони надійдуть знову та висловив жаль, що не повідомив раніше про цей тиск.

“У 2021 році високопосадовці адміністрації Байдена, зокрема Білий дім, неодноразово тиснули на наші команди упродовж кільккох місяців, щоб цензорувати певний контент про COVID-19, зокрема гумор та сатиру, та висловлювали багато розчарувань у наших командах, коли ми були незгодні”, – написав Цукерберг.

Він додав, що тиск американської влади, на його думку, був неправильним, і він шкодує, що вони “не були відвертішими раніше з цього приводу”.

Лист Цукерберга адресовано голові юридичного комітету Палати представників США, республіканцю Джиму Джордану.

Комітет, на своїй сторінці у фейсбуку, назвав цей лист “великою перемогою свободи слова” та визнанням того, що “фейсбук займався цензуруванням американців”.

У листі Цукерберг також заявив, що не зробить жодних внесків на підтримку виборчої інфраструктури на цьогорічних президентських виборах, щоб “не грати роль так чи інакше” у листопадовому голосуванні.

Американська компанія-розробник софту для розпізнавання тексту ABBYY масово звільнила співробітників з російським громадянством, як мінімум із трьох своїх міжнародних офісів — на Кіпрі, в Угорщині та Сербії.

У Центрі національного спротиву зауважили, що у тимчасово окупованому Донецьку відбулася так звана “міжнародна” конференція “історія новоросії”, на якій зокрема акцентували на вигаданому “спільному” минулому України та РФ.

У жовтні польський центр міжнародної допомоги (PCPM) за підтримки МЗС країни розпочне ремонт чотирьох амбулаторій у селах на Херсонщині, адже саме тут відбуваються щоденні обстріли російськими військовими.

Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 жовтня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень, противник завдав 2 ракетні удари (2 ракети), 59 авіаційних ударів (зокрема, задіяв 104 КАБ) та 446 ударів дронами-камікадзе, здійснив 2713 обстрілів позицій наших військ.