У Росії другий рік поспіль не знайшли жодного великого нафтового родовища

Джерело: The Moscow Times

Російські пошуки нових великих покладів нафти, які могли б поповнити танучі запаси, знову не принесли істотних результатів.

Зокрема за першу половину 2024 року в країні відкрили лише п’ять нових нафтових родовищ.

За словами голови мінприроди РФ Олександр Козлов, всі були відкриті у Приволзькому федеральному окрузі та виявилися “невеликими”. Сумарні запаси родовищ склали лише 47 млн ​​тонн — обсяг, який Росія за нинішніх темпів видобутку викачує з надр приблизно за один місяць (річний видобуток у Росії становить 515 млн тонн).

Минулого року на державний баланс РФ поставили 43 родовища нафти і газу, а серед нафтових усі виявилися або дрібними (запаси до 10 млн тонн), або “дуже дрібними” (менш як 5 млн тонн). Загалом нафтові компанії відзвітували про знаходження 565 млн тонн нафти — мінімального за шість років обсягу. Однак і цього результату було досягнуто переважно дорозвідкою вже діючих покладів. Сумарні запаси нових родовищ становили 43 млн тонн нафти, а це приблизно 9% річного російського видобутку.

Востаннє велике родовище нафти в Росії – Мадачагське на шельфі Баренцевого моря – відкрили у 2022 році. Однак і його запаси покривають лише два місяці російського видобутку.

Шукати надра стає все складніше, оскільки потенціал традиційних регіонів видобутку в Росії знижується, а частка запасів, що витрачаються, зростає. Також ускладнює пошук відхід з Росії іноземних нафтосервісних компаній: американські Schlumberger, Halliburton, Baker Hughes і Weatherford оголосили про припинення інвестицій та постачання обладнання до Росії незабаром після початку повномасштабної війни. У 2022 році Halliburton та Baker Hughes продали бізнес у країні.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.