США та Китай обговорили стабілізацію взаємин на рівні командувачів бойових дій

Джерело: Reuters

10 вересня Сполучені Штати та Китай вперше провели перемовини на рівні командувачів бойових дій, намагаючись стабілізувати військові зв’язки та уникнути непорозумінь, зокрема в регіональних гарячих точках, таких як Південно-Китайське море.

Вашингтон прагне відкрити нові канали військового зв’язку з Пекіном, позаяк дипломатичні відносини впали до історичного мінімуму після того, як Сполучені Штати збили китайський аеростат спостереження минулого року.

Адмірал Сем Папаро, голова Індійсько-Тихоокеанського командування США, провів розмову з командувачем Південного театру дій Народно-визвольної армії Китаю У Янаном.

Китайська сторона заявила, що сторони “провели поглиблений обмін думками з питань, що становлять спільне занепокоєння”.

Обидві сторони обговорили важливі питання безпеки, зокрема напруженість у Південно-Китайському морі. Папаро закликав Китай відмовитися від небезпечної тактики в цьому регіоні, щоб уникнути ескалації.

Додамо, у червні Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.

Американські співрозмовники висловили занепокоєння, що Китай може застосувати або погрожувати застосувати ядерну зброю, якщо зазнає поразки в конфлікті навколо Тайваню. Китайські представники запевнили американських колег, що не вдаватимуться до погроз.

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.

Тоді як постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.

Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.

28 серпня вищі офіційні особи Китаю та США обговорили проведення нових переговорів між президентами Джо Байденом і Сі Цзіньпіном “найближчим часом”.

  • Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
  • Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.
  • Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Польща розглядає можливість тиску на Україну через питання Волинської трагедії в контексті її євроінтеграційних прагнень, повідомляє польський журналіст Марцін Терлік. За даними його джерел, під час нещодавніх переговорів у Києві президент Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський мали складну розмову на цю тему.

19 вересня російська армія здійснила атаку на Запорізький район із застосуванням керованих авіабомб (КАБ). Внаслідок цього одна людина загинула, ще дві зазнали поранення.

19 вересня відзначається День народження смайлика. Цього дня також вшановується пам’ять святих мучеників Трохима, Савватія та Доримедонта. До Нового року залишилося 103 дні.

За даними синоптиків у четвер, 19 вересня, здебільшого не очікуються опади. 

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.